Stavba tolik očekávaného parkovacího domu v mladoboleslavké Jaselské ulici, nad budovou Úřadu práce, finišuje. Vše má být dončené ještě tento měsíc. Při kolaudaci objektu, která se konala minulý týden, se sice našly drobné vady, ty však zhotovitel slíbil odstranit do konce tohoto týdne. Vše budeme sledovat.

„Předpokládáme, že od začátku října bude parkovací dům otevřen pro veřejnost v plném rozsahu, nejspíše ve zkušebním provozu,“ uvedl primátor Raduan Nwelati.

Kapacita nového parkovacího domu má být 93 míst. Zhruba polovinu parkovacích míst však bude využívat Škoda Auto pro potřeby vysokoškolského areálu. „Se Škodou Auto jednáme. Prozatím to vypadá, že druhé patro bude využíváno spíše pro potřeby vysokoškolského areálu, zatímco první patro chceme nechat pro veřejnost,“ uvedl primátor.

Minulý týden městská rada projednávala i ceny parkovného v novém parkovacím domě. Neměly by být nijak závratné. „Za první hodinu parkování jsme doporučili deset korun, za druhou hodinu dvanáct korun a za každou další hodinu patnáct korun,“ tlumočil primátor rozhodnutí rady. Tyto ceny by navíc platily jen v době od 7 do 18 hodin. Přes noc, od 18 do 7 hodin, navrhla rada osm korun za každou hodinu. „Navíc by měly být prodávány permanentky pro zájemce, kteří by chtěli využívat nočního stání v tomto hlídaném objektu,“ uvedl Nwelati. V budově je totiž kamerový systém se zálohovacím zařízením napojený na městskou policii. Primátor předpokládá, že o permanentky by mohl být zájem.