„Mám radost, že se nám tenhle projekt skutečně podaří realizovat, protože všichni víme, že současný stav parkování u nemocnice je neúnosný. Ve středu 20. listopadu stavbu slavnostně zahájíme, a budeme se těšit, že za 10 měsíců bude parkovací dům hotový," uvedl náměstek primátora Jiří Bouška.

Parkovací dům bude stát u křižovatky ulic Palackého a Laurinova a bude mít 647 parkovacích míst. Primárně je zamýšlen pro pacienty Klaudiánovy nemocnice. Město ale dostane k dispozici parkovací místa pro širokou veřejnost a to v poměru 80 ku 20.

„Z tohoto důvodu také bude město za úvěr na stavbu parkovacího domu ručit dvaceti procenty, za zbytek ručí Středočeský kraj,“ uvedla mluvčí nemocnice Hana Kopalová. Pokud půjde vše podle plánu, nová budova bude k dispozici od září příštího roku.

Kde se bude parkovat po dobu stavby? „Pro zaměstnance vzniknou parkovací místa v sousedství heliportu, kde dojde ke zbourání nevzhledných a nevyužívaných starých garáží. Pacienti pak budou mít k dispozici parkovací plochu na Slovance. Tam jsme nedávno vykoupili pozemky a vybudovali tam dočasné parkoviště se zhruba šedesátkou míst," vysvětlil Bouška.

I na náhradním parkovišti se bude platit a to v době od 6.30 do 15.30 hodin. Poté se zde bude parkovat zdarma. K tomu navíc platí benefit, že pokud člověk zaplatí 100 korun v nemocniční lékárně, parkuje zadarmo.