„Parkovací dům je v provozu v částečném režimu od 17. listopadu loňského roku. Nebylo ale možné dosud dokončit vstupní objekt se skleněnou kopulí, přes kterou se do podzemního objektu vchází. Tato stavba je součástí nové investice do areálu volnočasových aktivit, který vzniká v návaznosti na parkovací dům. Stavební práce v současné době komplikuje také silný mráz,“ uvedla mluvčí magistrátu Hana Koišová.

V předchozích dnech stavební firma dokončila provizorní přístup ke schodišti a k výtahu v parkovacím domě na Staroměstském náměstí. Momentálně zde odborníci prověřují bezpečnost přístupu. Pokud bude vyhovovat všem předepsaným požadavkům, zpřístupní ho konečně automobilové veřejnosti celý.

Přestože zatím jede v „nouzovém režimu“, je parkovací dům je otevřen nepřetržitě. Během částečného provozu se za první hodinu parkování neplatilo, za druhou a každou další započatou hodinu se platilo 10 korun. V noci od 18 do 7 hodin řidič zaplatí za jeden vjezd, a tedy i případně za celou noc, pouze 10 korun. Zatím je v řešení, jaké budou ceny za parkování, až bude stavba otevřena kompletně.

Doposud byly k dispozici pouze horní dvě mezipodlaží, kde mohlo parkovat 38 vozidel. Pokud vše půjde podle plánu., do konce týdne by mělo být jasno, kdy bude možné parkovací dům otevřít celý.