Další z velkých investic, které město 
v tomto roce čekají, je revitalizace parku na Komenského náměstí.

Rada města ve čtvrtek „požehnala" tento záměr 
a tak už by projektu za osmnáct miliónů nemělo  nic stát v cestě.

„Projekt chceme také hradit z dotací, v tomto případě bude naše spoluúčast 15 procent," uvedl k tomu náměstek primátora Jiří Bouška.

Parčík, který teď slouží spíš jako průchozí, a býval proslulý tím, že v letních měsících tu nebývá po nocích příliš bezpečno, by se díky úpravám mohl změnit v místo, kde by lidé mohli posedět na lavičkách a najít tu k odpočinku útočiště v centru města.

„To by se mi opravdu líbilo, ten záměr je dobrý, jen zvědav, co tu za těch 18 miliónů vymyslí," odpověděl na dotaz Deníku Jiří Škába, který poblíž Komenského náměstí už řadu let bydlí.

Úpravy by měly začít letos 
v červenci, tedy o letních prázdninách, a termín dokončení je naplánován na duben příštího roku, pokud se vše bude dařit podle harmonogramu.

„Máme v úmyslu, aby podstatná část prací byla hotova již letos, a v příštím roce se pak už jen dokončí úpravy zeleně a další drobnější záležitosti," upřesnil náměstek Bouška.

A v čem budou spočívat největší změny, které park čekají?

„Chceme zde zpevnit pěší komunikace a také vytvořit 
u autobusové zastávky lepší pietní místo, respektive přístup k němu. Aby se dalo dojít po zpevněné ploše a ne jako dosud po trávě," upřesnil Bouška.

Objeví se tu rovněž nov vybavení včetně celé řady herních prvků pro nejmenší návštěvníky parku. Za zmínku jistě stojí šachové stolky, které tu na několika místech budou volně k dispozici.

Ve svažitých částech parku jsou pak v plánu netradiční dlouhé lavičky, z nichž budou mít návštěvníci krásný výhled přímo na řeku.

Jak uvedl náměstek primátora Daniel Marek, v jednání je zatím podoba pomníku, kde je jednou z variant opět socha celé postavy namísto torza neznámého vojína. Ovšem cena sochy by se pohybovala kolem dvou a půl milionu korun.