Na svou důvěřivost doplatilo několik desítek lidí, kteří skočili na lest mladému, evidentně dobře sehranému, páru. Čtyřiadvacetiletý muž a jeho o tři roky mladší přítelkyně pod různými záminkami vylákali z lidí více než 1,4 milionu.

Muž, kterého už mladoboleslavští policisté obvinili ze spáchání podvodu, uváděl vždy různé důvody. Například si vymyslel vyplacení hypotéky své přítelkyně. Za půjčení peněz však sliboval odměnu.

„Kontakty s poškozenými navazoval na sociálních sítích, ale neváhal oslovit ani rodinné příslušníky či kamarády. Poškozenými byli zejména mladí lidé, kteří mu své peníze předávali osobně, nebo je převáděli na bankovní účet i herní účty u sázkových kanceláří," sdělila policejní mluvčí Markéta Johnová s tím, že takto získané peníze následně podvodníci prohráli v sázkách na sportovní utkání.

Upozornila, že muž se nezastavil téměř před ničím. Nebál se například vystupovat pod různými jmény státních zástupců, policistů nebo bankéřů. „Předstíral, že se zabývá řešením jejich dluhů a požadoval zaslání peněz k jejich odstranění," dodala Markéta Johnová.

Pár lákal peníze z lidí od října loňského roku do července. Muž už byl navíc za stejnou trestnou činnost v minulosti odsouzen.