Dobrá zpráva v tuto chvíli letí všem motoristům, kteří jezdí přes Staroměstské náměstí v Mladé Boleslavi. O víkendu totiž zmizí panely u kostela. Informoval o tom Pavel Šubrt z tiskového odboru Magistrátu města Mladá Boleslav.

Panely se začnou odstraňovat v sobotu 18. února se zhruba od 12 hodin. „Akce potrvá několik hodin a s tím bude spojena i nutná dopravní uzavírka v tomto místě,“ uvedl Šubrt.

Stavební práce zde potrápí ale i lidi, kteří k přepravě využívají městskou hromadnou dopravu. Upozorňuje na to provozní náměstek dopravního podniku Mladá Boleslav Jan Holub s tím, že autobusy pojednou po objízdné trase v době od 11 do 19 hodin.

„Linky A, 40, 50, 60 budou jezdit náhradní trasou Jaselskou a Ptáckou ulicí. Zastaví v náhradních stanicích Jaselská, VZP a Česana. Zrušeny budou zastávky 9. května, u parkoviště; Náměstí Míru; Staroměstské náměstí a Pod hradem. Všechny sobotní spoje linky 60 z Čejetic do centra budou zastavovat u Česany na zastávky v opačném směru, než jak je pro tuto linku obvyklé, tedy u schodů od Komenského náměstí,“ uvedl Holub.

Panely chránily nově opravenou vozovku před poškozením při najíždění těžké stavební techniky do ulice K. Militké na stavbu parkovacího domu. Technika na staveniště bude najíždět nyní již především z druhé strany ze Staroměstského náměstí, a proto je tak panely možné již odstranit.

Panely po řadu měsíců ztěžovaly průjezd osobních vozidel i autobusů nejen při vjezdu na Staroměstské náměstí, ale komplikovaly i nájezd do ulice K. Militké a Starofarní.