Do konce roku se můžeme v rámci Folkparády těšit na kapely Kamelot, Fair Play Grass  a Žalman & Spol.

Začíná se ale pěkně od podlahy. Ve 20 hodin rozezní své kytary písničkářské duo Miroslav Paleček a Ivo Jahelka, kteří spolu vystoupí s pořadem Dvojkoncert. Právě jejich vystoupení odstartuje letošní podzimní Folkparádu.

Miroslavu Palečkovi jsme při této příležitosti položili několik otázek.

Přestože vám tuto otázkou kladou nejspíš všichni, nemohu si ji odpustit ani já. Jak je na tom dvojice Paleček a Janík? Trvá její nerozlučnost?
Hráli jsme spolu bezmála pětačtyřicet let, což je poměrně dlouhá doba. Nejsme ale srostlí jako siamská dvojčata, a tak si v současné době žijeme každý svůj vlastní muzikantský život. Já vystupuji jak sám, tak s Ivem Jahelkou ve Dvojkoncertu, Michael zase mládne po boku písničkářky Simony Klímové.

Máte raději sólové účinkování nebo práci v tandemu? Narážím na vaše účinkování v další hudební dvojici.
Mám rád obojí, každé má své kouzlo.

V Mladé Boleslavi budete hrát společně právě s Ivo Jahelkou. Jak jste se dali dohromady a kolik už toho máte za sebou?
Známe se už od osmdesátých let minulého století z vystupování na Portě, a pak také z tenisových dvorců. Před pár lety nám vyšlo společné CD Tenisová akademie. Ivo mi pak napsal i pár textů na mé sólové CD Každej je nějakej a v současné době si užíváme hraní v pořadu Dvojkoncert. Máme toho za sebou dost, ale věříme, že před sebou toho máme ještě víc.

Jak bude koncert v Mladé Boleslavi koncipován? Hrajete s panem Jahelkou každý zvlášť nebo vystupujete společně?
V úvodní společné písni vysvětlíme posluchačům, co je čeká a nemine, pak každý sám zahrajeme svůj blok a na závěr se opět spolu s posluchači rozloučíme.

Na jaký repertoár se můžeme večer těšit?
Já nabídnu pro připomenutí pár starších písní: Hele lidi, Prodavač limonád, Navěky tu přeci nejsi a další, pak několik písniček Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha a dostane se i na novinky. Ivo vás pak zavede do soudních síní a předsíní. S Ivem Jahelkou se budete za břicha smíchy popadat, se mnou vás zase brzy smích přejde! (smích)

Otázka na závěr. Co děláte bezprostředně po představení? Družíte se s fanoušky nebo raději vyhledáváte klid?
Mažu domů a těším se na pivo.