Sobotní odpoledne mohlo být u Jizery v Mladé Boleslavi velmi tragické. Kolem 16. hodiny se v řece na Krásné louce topil člověk. Svědci celé události ihned zalarmovali strážníky městské policie. Deníku záchranářskou akci popsal ředitel městské policie Tomáš Kypta.

"Na místo byly vyslány okamžitě dvě hlídky strážníků. Na místo se dostavila jako první hlídka pořádkové služby. Strážníci spatřili muže, který kontaktoval městskou policii, jak se snaží s pomocí větve tonoucího držet tak, aby se neutopil. Jeden ze strážníků okamžitě reagoval a skočil do vody za tonoucím, přičemž se snažil dotyčného přidržovat nad hladinou," uvedl Kypta.

Muž byl velmi prochladlý a se zachraňujícími strážníky nespolupracoval. Na místo dorazila druhá hlídka strážníků a společně s mužem, který se po celou dobu pokoušel o záchranu tonoucího, muže z vody vytáhli na břeh.

Muž bylnavíc v šoku. Se záchranáři však komunikoval. Uvedl, že si chtěl dobrovolně vzít život. Na místo byla přivolána posádka Rychlé záchranné služby, která si muže převezla k dalšímu vyšetření.

Později bylo šetřením zjištěno, že se jedná o pacienta z PL Kosmonosy, který dnes opustil ústav na řádnou vycházku.