Posedmé se koupání otužilců zúčastnila i čtyřiasedmdesátiletá Marta Mlčochová z Mladé Boleslavi. „Doma mám tři a půl metrů dlouhý bazén a každý den plavu. A to, i když je zima. Vždycky prolámu led a skončím do něj,“ prozradila Boleslavskému deníku paní Marta, která si po vykoupání v Jizeře v Podlázkách tak trochu posteskla, že voda mohla být o krapet studenější. „Mám vyzkoušeno, že se mi dobře koupe i při minus deseti stupních,“ dodala otužilkyně.

V Jizeře se letos vydržela koupat přibližně deset minut a na zimu po vylezení na břeh si rozhodně nestěžovala. „Všem to moc doporučuji, pomáhá to zdraví, mně to tedy hodně pomohlo. Přestala mě bolet hlava, dobře spím a ještě se neustále udržuji v dobré kondici,“ dodala Marta Mlčochová s tím, že studená voda je prostě úžasná!

Štědrodenní koupání otužilců v Podlázkách má už mnohaletou tradici. Na samém zrodu stálo tehdy jen pár odvážlivců, postupně se k nim přidávali další a další lidé. Dnes už koupání patří k pravidelné akci, kdy se do ledové Jizery ponořují nejen dospělí, ale čím dál tím častěji i děti.