Jednoho takového povedeného tatínka, který s nadsázkou řečeno sotva stál na nohou, kontrolovali v úterý strážníci. O jeho stavu je informovala žena, která se s ním potkala v ulici 17. listopadu.

„Poblíž autobusové zastávky u trafiky stojí zjevně podnapilý muž s malým dítětem v kočárku a neslušně pokřikuje na kolemjdoucí občany," vysvětluje ředitel zdejší městské policie Tomáš Kypta, čím zalarmovala hlídku, aby co nejdříve přijela na místo. Bylo odpoledne, zhruba 15 hodin.

Pořádková služba tatínka našla a zkontrolovala mu osobní doklady. Nejenže jevil známky značné opilosti, ale navíc měl v kočárku rok a půl starého chlapce, o kterého se měl starat a dávat na něj pozor. Jak se mu to dařilo?

Na místo byla přivolána také státní policie a strážníci přivezli i sociální pracovnici. „Policisté u muže zjistili, že v jeho krvi koluje 3,01 promile alkoholu. Sociální pracovnice proto vyrozuměla matku dítěte," pokračoval Tomáš Kypta. Ta se sice okamžitě přišla, ale ve chvíli, kdy se chystala si dítě převzít, nadýchala 1,92 promile. Chlapec byl proto svěřen do rukou babičky, která byla po provedené dechové zkoušce jako jediná střízlivá.