V té nyní sice funguje noclehárna v běžném režimu. Ovšem denní centrum své služby provádí omezeně. „Poskytujeme základní věci jako potravinová pomoc, hygiena a ošacení. Děláme to však tak, aby zde člověk strávil vždy co nejkratší dobu,“ uvedl vedoucí Naděje Tadeáš Hrabovský. Všechny úkony probíhají tak, aby se lidé ve středisku nehromadili a nemohlo docházet k nákaze nebezpečným koronavirem.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Bezdomovcům zde také rozdávají roušky. Část získali od Fokusu, od Centra 83 a také od Středočeského kraje. Stále ale přijímají ošacení i trvanlivé potraviny.

V Boleslavi také funguje organizace Semiramis, která pomáhá jak bezdomovcům, tak narkomanům přímo v ulicích, z těch se ale aktuálně částečně stáhla. „Terénní práci teď máme pozastavenou. Poskytujeme minimální servis, jako třeba výměnu injekčního materiálu. Musíme chránit jak lidi na ulici, tak sebe a tím nás všechny,“ popsal Ondřej Šulc z organizace Semiramis. Klienti z řad bezdomovců pak mohou za terénními pracovníky přijít přímo do jejich budovy v Ptácké ulici.

Naopak stan pro bezdomovce už funkční není. Proto, aby zde lidé mohli hledat útočiště je totiž zapotřebí, aby noční teploty tři dny po sobě klesly k mínus pěti stupňům Celsia. Bezdomovcům ale pomáhá také městská policie, která jim rozdává roušky.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in