Další zavřené krámky, další smutné pohledy, vztek a naštvání? Nebo na Mladou Boleslav tvrdě dorazila krize? Proč jsou obchůdky na třídě Václava Klementa mezi Jaselskou a Tylovou ulicí zavřené?

Deník zná odpověď. Denně tudy projdou tisíce lidí. Místo veselých výloh, kterých je město plné, koukají jen do prázdných a špinavých oken. Řeč je o opuštěných krámcích v budově poblíž kinokavárny Svět, kde dříve sídlil finanční úřad.

„Takových let tu byly celkem užitečné krámky, a teď koukáte jen na prázdné výlohy. Rozhodně je to škoda, protože je to v centru a nepůsobí to hezky ani na návštěvníky, kteří městem jen projíždí. Snad se tu brzy nějaké krámky zase objeví,“ stěžuje si kolemjdoucí.

Proč vlastně obchodníci z krámků zmizeli a zůstaly tu po nich jen nevzhledné a prázdné výlohy? „Nájemníkům řádně vypršela smlouva o nájmu. Dle zákona není možné po uplynutí maximální doby šestnácti let prostory pronajmout stejným obchodníkům,“ sděluje Deníku ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, jemuž budova nyní patří, Jiřina Novotná.

V současně době ale Boleslavákům svitla naděje, otevřela se zde nová pekárna. Obsazení dalších krámků je ale opožděno. Úřad odmítl převzít prodejny od provozovatelů dříve, než budou řádně vyklizeny. „V tuto chvíli je už pronajatá rohová prodejna. Na provozovatele zbývajících prodejen bude v pondělí druhého srpna zahájeno výběrové řízení,“ dodává ředitelka.

Chvíli ještě vydržme a budeme koukat do více než jedné výlohy lákající k nákupu!