Jízda přes debřský most na semafory, ve špičce stání v dlouhé koloně. Taková je skutečnost, pokud se řidiči vydávají po silnici 1/38 mezi Bělou pod Bezdězem a Mladou Boleslaví, tedy přes most 
s označením  38-017 . Debřský most nebyl v nejlepším stavu, přestože patří mezi ty novější stavby. Co se na něm vlastně děje a jak dlouho ještě semafory budou trápit řidiče? Fakticky se opravuje svršek, neboli obrusná vrstva, těsnící zálivky a příslušenství. Opravy se tak dotknou říms i svodidel. Řešit se ale bude také odvodnění komunikace na mostě.  A jak dlouho musí aktuálně počítat řidiči s jízdou na semafory?

Vypadá to, že se jim uleví už brzy. Omezení v dopravě, tedy semafory, by mělo podle našich informací zmizet do poloviny července letošního roku. Práce financuje majetkový správce silnic I. třídy 1/38, což je Ředitelství silnic a dálnic. Nejedná se však o neplánovanou či havarijní opravu. Jde o akci běžných oprav několika mostů ve Středočeském kraji 
v podobném rozsahu, celkem se jedná asi o asi dvacet  mostů, z nichž většina je ovšem již opravená. Dobrou zprávou by pro místní obyvatele a řidiče mohla být také výstavba kruhové křižovatky v Debři v místě, kde dochází velmi často k dopravním nehodám.

Uvedl to Josef Macoun z odboru dopravy Mladá Boleslav  na setkání, které se konalo s obyvateli Debře. Ti by podle ohlasů „kruháč" uvítali. „Primátor města Raduan Nwelati zaslal dopis vedení Ředitelství silnic a dálnic s žádostí o řešení situace na křižovatce I/38 u Debře (u místního zahradnictví)," řekl Josef Macoun. Podle něj jsou řešení možná hned dvě: stavba kruhové křižovatky nebo semafory. „Nyní se čeká na reakci ŘSD," potvrdil Macoun.
Požadavek byl zaslán už v prosinci minulého roku, vyjádření zatím nepřišlo.