V ulici U stadionu začala minulý týden rekonstrukce chodníku v úseku mezi Havlíčkovou ulicí a kruhovým objezdem u stadionu. Chodník s cyklostezkou se lehce odkloní z dosavadní trasy, aby zde mohl vzniknout prostor u autobusové zastávky, která se také mírně přesune. Stavební práce by měly skončit 2. července. Následně se připravuje i rekonstrukce vozovky v tomto úseku, a to včetně křižovatky ulic Havlíčkova a U Stadionu. „Přesné načasování této červencové akce se dále projednává a bude známo v nejbližších dnech,“ řekla mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

Před nedávnem také vyvrcholila rozsáhlá několikaměsíční oprava chodníků v lokalitě Dubce. Součástí investice byly nejen práce na chodnících ve vybraných ulicích této bytové zástavby, ale i celková oprava dlouhého chodníku v ulici Mileny Hážové, kterou se do Dubců přijíždí z Hejtmánky. Oprava chodníku ještě pokračuje v jedné části, kde soukromý investor staví dům a souběžně s tím se dokončuje i oprava chodníku v okolí stavby.

V lokalitě za Triem se naopak nebude budovat ani opravovat, ale současnou betonovou plochu i se zídku dá město odstranit. „Vznikne zde zelená plocha, je to i na přání zdejších občanů," řekl radní Miloslav Neuman. V těchto dnech také probíhá rekonstrukce chodníku na autobusové zastávce u příměstské části Chrást, kde se také zlepší kvalita povrchu přímo v zastávce.

Delší dobu připravovanou investicí je i oprava průjezdné komunikace ve vnitrobloku u Erbenovy ulice. Dojde zde k opravě a mírnému rozšíření komunikace a opravě přístupů do jednotlivých vchodů bytového domu. Při rozšíření komunikace, která nemá dosud odpovídající šířku pro průjezd vozidel, nedojde ke kácení žádného stromu, ale pouze k odstranění nízkého živého plotu. Proti tomu se ovšem postavila část obyvatel z této lokality, která poslala na mladoboleslavskou radnici petici. Podle náměstka primátora Jiřího Boušky se zatím živý plot odstraňovat nebude a počká se, do jaké míry se podaří sjednotit dosud protichůdné názory obyvatel ze stejné lokality. „Chceme tento prostor upravit tak, aby splňoval nějaké parametry a zároveň, aby to příliš nezasahovalo do zeleně. Jedná se tedy pouze o ten živý plot na jedné straně. Ten zásah je podle mne minimální. Chceme nyní jasné vyjádření od společenství vlastníků bytových jednotek, jak si tedy situaci přejí vyřešit," řekl Bouška.

I nadále je uzavřena Dukelská ulice, která se ovšem blíží svému zprovoznění mílovými kroky, i nadále neprojedete ani Ptáckou ulicí, kde startuje druhá etapa stavebních činností, a to v úseku od křižovatky U Jizery až ke křižovatce s Tovačovského ulicí. Silničáři rovněž pracují ve Smetanově ulici a malé třídě T. G. Masaryka, která je neprůjezdná. Neprůjezdná je i Koněvova ulice, kde se rozšiřuje železniční podjezd.