Je to týden, co začala plánovaná rekonstrukce Železné ulice, která je rozdělena do tří etap. „Půjde o úpravu povrchů komunikace a chodníků, a to v úseku od křižovatky s ulicí Kateřiny Militké až po náměstí Míru. Celá rekonstrukce by měla být dokončena v listopadu letošního roku, pokud vše půjde podle plánů,“ vysvětlil primátor Mladé Boleslav Raduan Nwelati. Dopravní omezení nyní zasahuje do Pivovarské ulice a části Železné směrem k náměstí Míru. Tato část potrvá do 8. října. Ve druhé etapě pak bude zcela uzavřena Železná ulice, a to v úseku od Masné ulice směrem ke Kozině a třetí etapa se dotkne úseku od ulice Kateřiny Militké až k slepé odbočce v Železné.

Komplikace na motoristy čekají také v Dukelské ulici. Ta je uzavřena od křižovatky se Štefánikovou, samotná křižovatka je ale již v provozu, až po křižovatku s ulicí Jilemnického. Ovšem auta tu i přes zákaz jezdí. Na vině může být ovšem špatné značení.

„Dnes jsem tudy jela, zákaz vjezdu jsem sice zahlédla, ale byl umístěn stranou. Musím přiznat, že mě to dost zmátlo,“ přiznává řidička Katka.

„Projet z jednoho konce města na druhý je o nervy,“ zlobí se mladá žena.

V Dukelské ulici také momentálně probíhá rekonstrukce kanalizace a vodovodního potrubí, kvůli čemuž je nyní Dukelská uzavřena také v části u křižovatky s ulicí Táborskou.

Majitelé aut mají kvůli současným uzavírkám i problémy s parkováním.

A dopravu ve městě neulehčuje ani uzavřená silnice z Jemníků na Bojetice, která vede do Dobrovice. Objížďka vede přes Kolomuty, to znamená, že řidiči jedoucí z a do Dobrovice musí projet jednu z nejfrekventovanějších částí města, a to Jičínskou ulici kolem obchodního centra Olympie. Zmíněná uzavírka má trvat minimálně do konce letošního října.