Celý plán je ale trošku jiný, než jaký ho město původně předpokládalo. „První etapu jsme zaměnili za třetí. Plány byly takové, že se pojede od Burzy na Kbel. Jenomže do toho přišla možnost, že by se udělala asfaltová silnice před Benátkami,“ uvedl starosta města Karel Bendl. A to i protože již byla v daném místě plánovaná uzavírka. Proto město neváhalo a dohodlo se stavební firmou změnu, aby se silnice několikrát po sobě neuzavírala a znovu neotevírala. Dvě vlny práce jsou spojeny do jedné.

Pracovalo se na úseku silnice od začátku Benátek po křižovatku na Kbel, což se podařilo s předstihem i díky tomu, že zhotovitelská firma Strabag pracovala, podle starosty, třeba během víkendů. „Nyní se pustili do druhé etapy, která je od křižovatky s obcí Kbel až na náměstí 17.listopadu,“ vypíchl Bendl.

Jde o složitý úsek, který není jen tak možné objet. Řidiči musí až k dražickému hradu a kolem něho. Po odkrytí vozovky město také zjistilo, že místní sítě nejsou v pořádku a je zapotřebí opravit i je. V současné době to tedy nevypadá, že by práce mohly skončit dříve než na podzim.

Na druhou etapu naváže třetí, poslední, etapa. Její dokončení je plánováno na jaro příštího roku. Bendl také zmínil, že stavební firma vyšla vstříc rezidentům z dotčených oblastí. Ti mají možnost dostat se svými auty co nejblíže k domovům, aby nemuseli být třeba i dva měsíce bez možnosti vyjet si někam autem, nebo pro něho docházet do vzdálenějších oblastí.