V ulici, která nese své jméno podle sovětského vojevůdce z druhé světové války Ivana Stěpanoviče Koněva, se naplno rozjely práce v místě křížení komunikace s železniční tratí. Právě zde se realizuje dlouho připravované a všeobecně očekávané rozšíření železničního podjezdu.

Uzavírka komunikace začala ve čtvrtek 22. března a měla by trvat do neděle 12. srpna. „Pěší zde budou moci procházet po celou dobu stavby s výjimkou několika dnů během červencové celozávodní dovolené v automobilce Škoda. V té době zde bude pracovat mimořádně velký autojeřáb a průchod pěších bude dočasně vyloučen,“ řekl náměstek primátora Jiří Bouška a následně uvedl, že představitelé města jsou velmi rádi, že se jim nakonec podařilo se společností Správy železniční dopravní cesty najít společnou řeč.

Stavební práce v Koněvově ulici spadají do řady rekonstrukcí, investic a oprav, které město Mladá Boleslav, respektive jeho radní, na letošní rok naplánovali. Zásadní komplikace rozšíření železničního podjezdu spočívá v tom, že probíhá souběžně s již probíhající rekonstrukcí Ptácké ulice v její části „střed.“

„Kvůli tomu dochází k dalším dopravním komplikacím v Mladé Boleslavi. Věříme ale, že harmonogram stavby, který má skončit v srpnu letošního roku, bude dodržen, a že tato více než třiceti milionová investice Správy železniční dopravní cesty bude bez problémů dokončena,“ vyjádřil přesvědčení náměstek Bouška. Podle něj přinese rozšíření železničního podjezdu v konečném důsledku prospěch všem uživatelům silničního provozu.

Alespoň trochu potěšitelnou zprávou pro občany města je to, že stavební práce zde budou probíhat i během víkendů, čímž by nemělo docházet ke zbytečným průtahům a zdržením nad dobu nezbytně nutnou.

Při rozšíření stávajícího, velmi úzkého a nebezpečného podjezdu, zde vznikne kromě dvou pruhů pro automobily, také vyvýšený samostatný chodník pro pěší a cyklisty. Stavba tak sice s sebou přinese na několik měsíců účastníkům silničního provozu problémy a komplikace, ale po jejím zakončení by ji měli ocenit nejen motoristé, ale i pěší a cyklisté.

V souvislosti s aktuálními dopravními komplikacemi v Mladé Boleslavi vybudovala před nedávnem Správa komunikací provizorní kruhovou křižovatku v místě, kde se setkávají Pražská, Viničná a Nádražní ulice. Toto řešení by alespoň částečně mělo pomoci lepší plynulosti provozu v této lokalitě.