Podle SŽDC by na realizaci mělo dojít v dubnu příštího roku. „Na začátku roku 2020 bude vypsáno výběrové řízení na opravu budovy. Předpokládáme uzavření smlouvy a započetí stavebních prací do konce dubna 2020. Většina stavebních prací by měla být v roce 2020 realizována“ uvedla tisková mluvčí SŽDC Nela Friebová.

Opravou projdou vnitřní prostory, čekárny, prodejny jízdenek, nebo topení, následované pak stropy a podlahami, výměnou oken, opravou fasády a chodníků. Předpokládaná částka celé rekonstrukce má dosáhnout 26 milionů korun. Původním záměrem Hradiště bylo, aby se podařilo zrekonstruovat autobusový terminál a železniční nádraží zároveň. Nádraží ale bude hotové podstatně dřív.

„Terminál bude dokončen dříve, půjde do provozu 14. nebo 15. prosince, tedy až se budou měnit jízdní řády, tak nám tam začnou zajíždět autobusy. Teď proběhnou ještě nějaké konzultace, doufám, že se to už rozjede,“ uvedl místostarosta Hradiště Jan Mareš. S touto opravou by podle starosty Lochmana měla být, až na několik výjimek, hotová oprava celé této části města.

Ze Svatomartinského průvodu v Mnichově Hradišti.
Do Mnichova Hradiště přijel Martin na bílém koni letos již počtvrté
Fronta na parkovací automat na Ptácké ulici
Lidé kritizují parkovací automaty. Jak urychlit odbavení?