Jenže jak známo, záchytná stanice je poměrně drahý hotel. „Muž dluží za pobyty celkem 39 tisíc korun,“ uvedla Hana Kopalová, mluvčí Klaudiánovy nemocnice, která místní záchytnou stanici provozuje.

Kromě tohoto rekordmana je obecně platební morálka u osob nocujících na záchytce velmi nízká. Za jednu noc se platí 3 tisíce korun. „Ne vždy ale jsou klienti ochotni či schopni tuto částku zaplatit. V současnosti pouze dvanáct bývalých klientů – dlužníků aktivně splácí svůj dluh. Celkem nezaplatilo 312 lidí,“ řekla mluvčí.

Lupič v pondělí před půl šestou večer se zbraní a maskovaný přepadl pobočku banky v Máchově ulici v Mladé Boleslavi.
VIDEO: Bankovní lupič stále uniká, policisté žádají řidiče o záznamy z aut

Celková dlužná částka za pobyt na záchytce činí 2,16 milionů korun, za uplynulý rok se dluh blíží k 1 milionu korun.

V roce 2021 bylo na záchytné stanici při Klaudiánově nemocnici umístěno celkem 456 klientů. To je o 40 lidí méně než v předešlém roce. Jednalo se o 396 mužů a 60 žen. Ve 134 případech se jednalo o osoby cizí národnosti. Bez zajímavosti není ani fakt, že 137 lidí využilo mladoboleslavské záchytky již po několikáté. 41 lidí přiznalo, že žije trvale na ulici. „Celkem 210 klientů uvedlo, že jejich posledním zaměstnavatelem byla nebo je nějaká pracovní agentura,“ doplnila Hana Kopalová. Nejvíce lidí skončilo na záchytce v červnu, bylo jich 46. Nejméně pak v říjnu, kdy jich bylo 30.

Medvěd hnědý
Pátrání po medvědovi u Staré Boleslavi skončilo. Stopy po zvířeti se nenašly

V Mladé Boleslavi při Klaudiánově nemocnici funguje protialkoholní a protitoxikomanická záchytná stanice od roku 2008. V roce 2021 poskytovala tři lůžka a v provozu je pouze v noci od 19 do 7 hodin.