První měsíc nového školního roku byl podle policejních statistik na silnicích v okrese Mladá Boleslav nebezpečnější než ve stejném období v průběhu několika let.

„Ve srovnání s loňským rokem mírně stoupl celkový počet nehod a bohužel na rozdíl od roku 2006, kdy nikdo při nehodách nezemřel, došlo na Mladoboleslavsku v tomto měsíci ke třem smrtelným zraněním,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

K první nehodě se smrtelným zraněním došlo už prvního září večer. U Chotětova srazilo osobní auto posádku stojícího motocyklu. Čtyřicetiletá spolujezdkyně po převozu do nemocnice zemřela. Další obětí silničního provozu se stal čtyřiadvacetiletý motocyklista, který v polovině září na silnici mezi Bělou pod Bezdězem a Mladou Boleslaví narazil ve vysoké rychlosti postupně do dvou osobních aut. Třetí smrtelné zranění si vyžádal střet felicie s rychlíkem na přejezdu u Nepřevázky. Devětatřicetiletý řidič osobního auta vjel na železniční přejezd bez závor a nerespektoval světelnou výstražnou signalizaci.

O čtvrtinu poklesl počet lehce zraněných, naopak těžce zraněných bylo o jednoho člověka více než vloni. Výrazně se v porovnání s rokem 2006 zvýšil podíl nehod způsobených pod vlivem alkoholu. Stejně tak policisté odhalují stále více řidičů pod vlivem alkoholu i při silničních kontrolách a dohledu nad silničním provozem. Nikterak se nemění příčiny dopravních nehod. Dominuje způsob jízdy a rychlost.