Auto startovali krátce po deváté hodině večerní. Jak sdělil ředitel městské policie Tomáš Kypta, při kontrole autobusového a vlakového nádraží na třídě Václava Klementa uviděla hlídka silně podnapilou ženu, jak sedí pod schody. „Po delší době se jim podařilo zjistit, že z nich spadla. Vlivem nárazu si stěžovala na bolest ruky a kyčle," popsal událost ředitel místních strážníků.

Hlídka proto zavolala rychlou záchrannou službu a o několik minut později už pomáhala naložit ženu do sanitky.

Tím ale případy spojené s popíjením alkoholu neskončily. Nad ránem, přesně ve 3.20 hodin přijali strážníci telefonické oznámení občana: „Na křižovatce ulic Dukelská a Laurinova sedí na zemi děvče," říkal kolemjdoucí s tím, že má obavy o její zdraví. Přece jen byla ještě noc a teplota spadla pod bod mrazu.

Když strážníci přijeli na určené místo, uviděli, že se informace zakládá na pravdě. Jak strážníci mohli už z dálky pozorovat, chování dívky bylo ovlivněno nadměrným pitím alkoholu.

Skončila na internátu

Kontrolou jejích dokladů zjistili, že trvalé bydliště má ve Zdětíně. Policistům se podařilo spojit se s jejím kamarádem, který se o ni následně postaral. Odvedl ji na nedalekou internátní ubytovnu.

Po čtvrté hodině ranní se na služebně strážníků rozdrnčel opět telefon. Na druhé straně se ozvala žena s tím, že na třídě Václava Klementa leží zřejmě nějaký opilec.

A tak hlídka vyjela ke stejné situaci jako v předešlém případě. Tady ale za stav člověka nemohl alkohol, ale zdraví. „Muž si stěžoval na bolesti srdce. Kolemjdoucím jeho osud, ale nebyl lhostejný a ještě před našim příjezdem mu zavolali rychlou záchrannou službu. Osmapadesátiletého muže poté transportovali do nemocnice," konstatoval Tomáš Kypta.

Alkohol může být pro opilce v zimě velmi nebezpečný. Roztahuje cévy, což znamená, že člověk ztrácí více tělesného tepla a může snadněji dojít k podchlazení.