VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opilci či netopýr v zácloně zaměstnávali přes týden strážníky

Další týden přinesl nový školní rok a Městské policii v Mladé Boleslavi zároveň pestrou mozaiku případů. Od zmatených netopýrů po zmatené lidi.

7.9.2018
SDÍLEJ:

Večerní rvačka vzbudila rozruch na VýstavištiFoto: Deník / Karel Smažík

V pondělí ráno přešli strážníci plynule od dohledu na přechodech u základních škol, které se po prázdninové odmlce začaly znovu plnit, ke svému dennímu chlebu, který se nemění po celý rok – totiž sběru injekčních stříkaček. Altán v parku mezi ulicemi Jana Palacha a 17. listopadu, nebo veřejné toalety na Výstavišti vydaly hned po ránu toxickou sklizeň pro sběrné boxy Městké policie. "Celkem byly ráno nalezeny čtyři stříkačky, které budou předány k odborné likvidaci," sdělil šéf Městské policie Tomáš Kypta.

Že jsou zde policisté i od vlídného slova a dobré rady ukázalo ještě odpoledne téhož dne, kdy strážníci vyrazili na oznámení zkontrolovat mírně zmatenou ženu na křižovatce u Měšťáků, které byl chodník k účelu pěšího přesunu málo a co chvíli se vymotala až na vozovku. Přespěchavší hlídce žena s klidem oznámila, že se pouze přesunuje na autobusové nádraží, odkud jí jede autobus domů. Policisté jí poradili se směrem i itinerářem trasy, ujistili se, že se žena udrží na nohou i na chodníku a propustili ji bez dalších průtahů.

Čeští muži zákona mají nové posily z Polska a Slovenska, které mají pomoci s kriminalitou svých krajanů ve městě. Do služby nastoupili tito tři muži a jedna žena ihned druhý den po svém pondělním příjezdu. A jejich první případ? Překypující měchýř opilého Poláka, který nenašel jiné východisko z tísně nežli vymočit se v parku všem kolemjdoucím na očích – a mezi oněmi kolemjdoucími byla i hlídka Městské policie. Ta neváhala ozkoušet nový projekt bezpečnosti ve městě v praxi a přivolala si na pomoc hlídku policie státní, posílenou o jednoho z polských policistů. "Přítomnost příslušníků Polské policie byla pro muže velkým překvapením," potvrdil Tomáš Kypta domněnku, že jejich krajané budou mít nad zahraničními přestupníky větší autoritu a vzbudí dojem, že nejen to, co je doma, se počítá, ale že za své přečiny budou nést odpovědnost i za hranicemi. "Přestupek byl s mužem následně vyřešen dle zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich," dodal Tomáš Kypta.

V noci na středu pak v úseku od Staroměstského náměstí po třídu T.G. Masaryka vzbudil rozruch osmatřicetiletý narkoman, který v opojení způsobeném neznámou látkou hulákal nazdařbůh do noci a v náhodných vzplanutích duševního dwarfismu kopal a převracel popelnice. "Osmatřicetiletý toxikoman, který byl pod vlivem neznámé látky, je již policii z dřívějška známý," konstatoval Tomáš Kypta. Další zpráva o muži přišla zanedlouho, a jejím obsahem rozhodně nebyla jeho nominace na Nobelovu cenu – vrcholným aktem seberealizace, na nějž se dotyčný zmohl, bylo pouze povalení zaparkovaného motocyklu v Železné ulici. Takové výšiny tvůrčí činnosti již nebyli policisté ochotní tolerovat a vzhledem k povaze přestupku přivolali k případu své státní kolegy, kteří výtržníkovi v dalším rozmachu blíže nesdělenými prostředky zabránili. Policejní ředitel Tomáš Kypta pouze utrousil cosi o rámci kompetencí.

Ve zbytku týdne pak ještě strážníkům připadla povinnost ukončit alkoholový dýchánek šestice Poláků na trávníku ve Václavkově ulici. "Muži měli na místě připravený sud piva a několik lahví tvrdého alkoholu, navíc se nacházeli na veřejném prostranství," vysvětlil podstatu jejich přečinu zástupce ředitele Městské policie Stanislav Holub, zapomněl přitom ale na provinění nejhrubší – totiž že bylo krátce před jedenáctou dopolední a žádný gentleman nepije před polednem. "Na místo byla opět přivolána smíšená hlídka Policie České republiky a Polské policie, která mužům vysvětlila protiprávnost jejich jednání. Protiprávní jednání mužů bylo následně předáno k dořešení správnímu orgánu," doplnil Stanislav Holub.

Šestice Poláků popíjela alkohol na veřejném prostranství

Konečně čtvrtek přinesl mužům zákona případ trochu pestřejšího rázu, v němž nefigurovali opilci ani narkomani, ale pouze zmatený netopýr, o němž lze pravděpodobně konstatovat, že žádné podobné neřesti neholdoval. Zvířátko vletělo do bytu v Havlíčkově ulici, kde se zamotalo do záclony. Hlídka přivolaná majitelkou bytu, která si na podobný úkol netroufla, netopýra odborně vysvobodila a vypustila zpátky ven.

Večer pak znamenal návrat k problémům závažnějším, nežli může způsobit malý létající savec. Okolo půl osmé došlo na autobusobé zastávce na Výstavišti ke rvačce několika osob, které se vzájemně napadaly. Dvě hlídky, které na místo dorazily, zjistily přítomnost dvou mužů a dvou žen. "Jeden z mužů měl drobná zranění v obličeji. Šetřením na místě zjistili strážníci, že majitele blízkého občerstvení napadá přítel bývalé zaměstnankyně kvůli neuhrazené mzdě," objasnil pozadí případu zástupce ředitele Městské policie Stanislav Holub. Na místo záhy dorazila i hlídka státní policie. "Útočník pokračoval ve verbálním útoku na rasu napadeného i v přítomnosti policistů a strážníků," doplnil Stanislav Holub. Napadený muž se po zjištění totožnosti odebral na lékařské vyšetření, případ bude mít zřejmě ještě svou dohru u Policie České republiky.

Autor: Karel Smažík

7.9.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení Montážní dělníci montující mechanická zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 27. Poznámka: Místo výkonu práce:, Plazy č.p. 129, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: osobně: Průmyslová 862, 293 06 Kosmonosy (každou středu 9-11 hod., příp. kdykoliv po tel. domluvě), tel.: 727 946 082 (7-15 hod.), e-mail: petr.jandak@smi.cz. Pracoviště: Stamont-metal international,spol. s r.o.- pracoviště plazy - sas autosystemtechnik, s.r.o., 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Petr Jandák, +420 727 946 082. Ochrana a ostraha - Ostraha obchodních řetězců 75 Kč Bezpečnostní agentura přijme zaměstnance na pozici ostrahy obchodních řetězců / skrytý detektiv. Náplň práce - kontrolní činnost a skryté pozorování. Práce probíhá v civilním oblečení. Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 18 810 Kč Úředníci v oblasti daní Referent/ka Oddělení kontrolního. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika činnosti:, v rámci správy daní provádí kontrolní činnost, prověřuje správnost podaných daňových tvrzení postupy k odstranění pochybností, provádí vyhledávací činnost, místní šetření, , Přihlášky do výběrového řízení, společně se strukturovaným profesním životopisem zaměřeným na předchozí praxi, a motivačním dopisem zasílejte, do 9.12.2018 na e-mail: Monika.Smitkova@fs.mfcr.cz, do předmětu e-mailu uveďte:VŘ 210996 (PP) , , nebo na adresu:, VŘ 210996 (PP), Finanční úřad pro Středočeský kraj, Územní pracoviště v Mladé Boleslavi, Štefánikova 1406, 293 01 Mladá Boleslav, , kontaktní osoba: Ing. Hana Macounová, telefon: 326 713 305. Pracoviště: Finanční úřad pro středočeský kraj, územní pracoviště v mladé boleslavi, Štefánikova, č.p. 1406, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Hana Macounová, +420 326 713 305. Doprava a logistika - Doprava a logistika Manipulační dělník 13 000 Kč Pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) Pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 23. Poznámka: přeprava zboží, materiálů, zařízení a jiných předmětů na pracoviště a přemístění hotových výrobků, nakládání a vykládání nákladních vozidel a vozíků, čištění strojů, zařízení, nástrojů a odstraňování překážek ze strojů, Požaduje dobrý zdravotní stav, Prašné prostředí, horko, manipulace s desinfekčními prostředky. Pracoviště: Psp profi s.r.o.- pracoviště dobrovice, Palackého náměstí, č.p. 1, 294 41 Dobrovice. Informace: Natalija Futovová, +420 601 124 548.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Amfetamin. Ilustrační foto.

Osm let hrozí cizinci za přechovávání drog i řízení pod vlivem

Ilustrační foto
46

Automobilce opět klesl prodej

Na rozvoj kraje by mohlo jít téměř půl miliardy korun

Střední Čechy – Podpořit dobrovolné hasiče, kulturu, ale třeba i vodohospodářství a opatření k zadržování vody v krajině; do takových oblastí by mohlo jít až půl miliardy korun, pokud krajští zastupitelé schválí návrh rozpočtu v této podobě. V rámci dotačního řízení pro příští rok vedení Středočeského kraje chce poskytnout celkem 484 milionů korun.

Adventní trhy budou dále na Výstavišti. Loňský model se osvědčil, říká magistrát

Mladá Boleslav – Adventní trhy u parku na Výstavišti: pro někoho vítaná změna, jiní by je raději viděli na tradičnějším místě v lokalitě Staroměstského náměstí. Jasné je ale v tuto chvíli jedno: podle mladoboleslavského magistrátu se loňský model osvědčil a adventní trhy tak znovu míří do parku u Výstaviště.

Kdo na studium nemá, ať se do něj nepouští, žádají kraje

Střední Čechy – Řešte situaci na středních školách. Bezodkladně. S touto výzvou se na ministerstvo školství obracejí všechny kraje – a do jednotného šiku se staví i středočeské hejtmanství.

Na milovickém letišti má vyrůst okruh pro auta

Milovice – Rozuzlení po téměř 30 letech? Skoro tak dlouho trvají debaty o využití bývalého vojenského letiště, které za minulého režimu sloužilo především pro potřeby okupačních sovětských vojsk. Aktuálně se zdá, že by problém mohl být vyřešen.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT