Stavební práce v ulici Na Radouči omezí od pondělí autobusy městské hromadné dopravy a také parkování všech vozidel.

„Z důvodu uzavření ulice bude zcela uzavřena zastávka Poliklinika U Stadionu, sem se autobusy nedostanou, náhradou je možné využít stanice v blízkém okolí, tj. Kaufland; Městský stadion; U hřiště,“ uvedl provozní náměstek dopravního podniku Jan Holub.

Pro linky A, B, C, 10, 20, 30, 31, 50 a 80 bude zastávka Na Radouči umístěna dočasně v náhradním prostoru v ulici Jana Palacha u kruhového objezdu. Dopravní spojení do stanice Na Radouči tak nebude narušeno, nástup a výstup ale bude realizován v dočasné stanici, která omezí komfort a pohodlí při nastupování a vystupování z autobusu. Linky A, B, 20, 31, 80 dojedou do stanice Jana Palacha, následně do náhradní zastávky Na Radouči, otočí se na kruhovém objezdu a pojedou zpět, následně se napojí do stanic Městský stadion nebo Kaufland dle své trasy. Vynechají zastávku Poliklinika U Stadionu.

Linka C a 50 pojede od Městského stadionu bez zastávky do náhradní stanice Na Radouči a dále na stanici Radouč Park podle svého jízdního řádu. 30 vyjede od Městského stadionu, projede okolo několik stanic bez zastávky do náhradní stanice Na Radouči a odtud vyjede ke stanici Jana Palacha. Linka 10 od Intersparu bude zastavovat v náhradní stanici Na Radouči.

Omezení městských autobusových spojů se bude vždy přizpůsobovat daným stavebním pracem v této lokalitě. Od rána tam také platí úplný zákaz parkování všech vozidel, což pro místní znamená velké problémy. Jak Deníku řekli někteří motoristé, všechna okolní parkoviště jsou již beznadějně plná.