V době od 16.00 do 19.15 hodin tak řidiči mohou očekávat úplnou dopravní uzavírku v ulicích Na Karmeli a Klaudiánova. „Dále na trase závodu, kde běžecká trať kříží pozemní komunikace, bude provoz usměrňován strážníky městské policie za asistence pořadatelské služby,“ dodal Šubrt.

V Mladé Boleslavi budou v rámci T-Mobile Olympijského běhu připraveny trasy pro dospělé i děti. Trať hlavního závodu bude kombinací městského krosu a běhu v přírodě. Bude měřit přes pět kilometrů. Ti, kteří se na delší trať nebudou cítit, pak mohou zvolit hobby trať, která měří zhruba 1500 metrů. Půlkilometrová dětská trať povede kolem budovy Škoda Auto Vysoké školy a kostela sv. Bonaventury. Menší děti ji budou moci absolvovat v doprovodu rodičů.

T-Mobile Olympijský běh se koná po celé České republice a jeho myšlenkou je oslava sportu a pohybu. Připadá totiž Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. Jen ve středních Čechách se poběží kromě Boleslavi na dalších devíti místech, mimo jiné v Bakově nad Jizerou.

Mapa Olympijského věku