Na ten totiž připadá letos už devátý ročník oblíbené Vtelenské dechparády, která se opět uskuteční v areálu zámku Stránov v Jizerním Vtelně.

A na co mohou návštěvníci letos těšit? To už prozrazuje Václv Hlaváček z pořádající agentury Briva:

„Od 14 hodin budou v areálu zámku Stránov koncertovat čtyři dechové orchestry: Mělničanka, Moravu letos reprezentuje populární kapela z Podluží, Šohajka, kterou vystřídá Křídlovanka Mistr Evropy dechových hudeb pro rok 2012, a na závěr letošního ročníku Vtelenské dechparády zahraje naše špičková kapela Krajanka," uvedl .

Podotkl také, že Krajanka se na Stránově představí se zbrusu novým programem, sestaveným pro letošní sezónu a především pro 17. ročník mezinárodního festivalu české a moravské dechovky Hraj kapelo, hraj, který se bude konat 29. až 30. června v Praze na Křižíkově fontáně.

Moderátory budou jako již tradičně i v letošním roce Karolína a Martin Hlaváčkovi.

„Vtelenská dechparáda bude plná nejen skvělé dechové muziky, ale i dalších příjemných zážitků. Pro diváky jsme připravili bohaté občerstvení a také možnost navštívit zámek Stránov, nacházející se na okraji Jizerního Vtelna, 6 kilometrů od Mladé Boleslavi, v jehož areálu se bude dechparáda konat. Zámek je původně pozdně gotický hrad, později přestavěný renesančně," láká Václav Hlaváček.

Upřesňuje také, že nad Vtelenskou dechparádou převzali tentokrát záštitu senátor Jaromír Jermář a předseda Výboru pro regionální rozvoj Zastupitelstva Středočeského kraje Karel Horčička.

O týden později pokračuje série dechparád Kněževeskou dechparádou v Kněževsi u Rakovníka.