Na bezpečí na přechodech budou v Mladé Boleslavi už tradičně dohlížet brigádníci z řad místních seniorů. Řekl to náměstek boleslavského primátora Jan Smutný. „V pondělí to bude mimořádně od 7 do 9 hodin. Očekáváme pochopitelně větší nápor rodičů a automobilů. V dalších dnech bude režim jejich činnosti takový, že budou u přechodů od 7 do 8 hodin a poté od 12 do 14 hodin,“ řekl Smutný.

Dohlížet na bezpečnost školáků ale budou dohlížet strážníci i v jiných městech na Mladoboleslavsku. „Na bezpečnost dětí budeme v první školní dny dohlížet u přechodů v okolí školy,“ řekl Boleslavskému deníku ředitel Městské policie v Bakově nad Jizerou Daniel Šulc.

Bakovští školáci se navíc mohou v září těšit i na přednášku od strážníků, věnovanou právě bezpečnému přecházení.

Také přechody v Mnichově Hradišti budou pod dohledem strážníků městské policie. „První školní den budou strážníci na přechodu už po sedmé hodině. Na jejich bezpečnost bude dohlížet pět strážníků,“ uvedl ředitel strážníků v Mnichově Hradišti František Rameš.

Ve městech, kde městská policie nefunguje, ale bude také o bezpečnost postaráno. V Bělé pod Bezdězem shánělo město dobrovolníky, kteří by na bezpečnost dětí dohlížet. Nakonec se je sehnat nepodařilo. Řekla to starostka města Daniela Pastorková. „Máme ale zajištěný dohled od pracovnice technických služeb,“ řekla starostka. Sama přitom doufá, že se během září podaří tento post dobrovolníky obsadit.

V Dobrovici se u přechodů objeví členové z občanské sdružení Dobrůvka Dobro Dobrovice. Deníku to za občanské sdružení řekl František Havelka. „Dohlížet na bezpečnost bude první den pět lidí,“ uvedl Havelka. Následně pak tři lidé každý den.

Se zvýšeným dohledem na silnici pak musí počítat i samotní řidiči. A to celý víkend i první školní den. Boleslavskému deníku to řekl mluvčí policistů Ladislav Mareš.