Nárůst ceny avizovaný společností Ško-energo a distribuční společností Centrotherm je důsledkem zvyšující se ceny vstupních komodit i navyšování nákladů na provoz, novou cenu ovlivnila také novela zákona o DPH, kvůli které bude teplo nově podléhat 12% sazbě daně. Cena tepla tak meziročně vzroste o necelých šest procent, a to na 896 Kč za GJ včetně DPH.

Vánoční strom v Kozmicích.
Rozhodli jste! Podívejte se, který vánoční strom bude bojovat v celostátním kole

„Snažili jsme se, aby nová cena naše zákazníky co nejméně finančně zatížila, a zvyšovali jsme tedy jen o nezbytně nutnou částku. Cena za dálkové vytápění zůstává pak v porovnání s jinými zdroji vytápění pro obyvatele Mladé Boleslavi stále nejvýhodnější. Průměrná domácnost, která žije v panelovém domě v bytě o výměře 65 m2, spotřebuje ročně zhruba 25 GJ. Její náklady tak vzrostou zhruba o 100 Kč měsíčně,“ vysvětlil dopady na domácnosti předseda představenstva společnosti Centrotherm Miroslav Olšák.

Mladoboleslavští judisté na 4. kole 27. ročníku Samurajské katany v Liberci.
Na Samurajské kataně medaile judistům nezacinkaly, na adventním poháru už ano

„Naším cílem je nejenom dodávat mladoboleslavským domácnostem spolehlivé a stabilní dodávky tepla, ale zároveň se chovat ekologicky a šetrně k prostředí, ve kterém žijeme. Spolehlivé dodávky tepla našim zákazníkům jsou pro nás klíčové a děláme vše proto, aby mladoboleslavské domácnosti pocítily nárůst co nejméně, a ceny proto navyšujeme opravdu jen o nejnutnější minimum,“ dodává k úpravě ceny tepla jednatel společnosti Ško-energo Tomáš Kubín.