Jak uvedla mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková, v květnu zadrželi dva čtyřiadvacetileté mladíky, kteří vyráběli pervitin.
„Při domovních prohlídkách v Bukovně a Dolní Krupé kriminalisté odhalili zakázané tablety s obsahem pseudoefedrinu potřebného k výrobě drog," vysvětlila Lucie Nováková.

To ale nebylo vše. Díky dobré znalosti se policistům podařilo objevit i varnu s chemikáliemi, varným sklem a dalšími věcmi potřebnými k výrobě drog.

Povedenou dvojici už kriminalisté obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Jeden muž je stíhán vazebně a v případě prokázání viny mu hrozí až desetiletý trest. Druhému muži, který je stíhán na svobodě, hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," upřesnila policejní mluvčí.

Tím však práce kriminalistů rozhodně neskončila. V minulých dnech se také vydali do obce Lhotky, kde jednačtyřicetiletý muž na půdě chaty pěstoval konopí.

„Šlo nejméně o sto osmdesát vzrostlých rostlin konopí, které pěstoval nejméně od února tohoto roku," dodala Lucie Nováková s tím, že muži nyní hrozí až pět let vězení. O jeho potrestání rozhodnou policisté v následujících měsících.