Velkou kampaň proti přijetí vládní reformy rozjíždějí odbory KOVO v Mladé Boleslavi. Zaměstnanci Škody Auto a odboráři se navíc chystají na velkou demonstraci do Prahy. Ta se má konat na Václavském náměstí 23. června od 13 hodin. Informoval o tom týdeník Škodovácký odborář.

Podle našich informaci se odboráři chystají do Prahy ve velkém a chtějí vypravit několik autobusů. V současné době se ale řeší otázka toho, jestli pojedou zaměstnanci demonstrovat po další mimořádné sobotní směně.

Odbory nazývají plánovanou reformu přezdívkou Škrtforma. Stejný provokativná slogan je i na billboardech. „Ty byly vyvěšeny na třech místech v Mladé Boleslavi, a to v Ptácké ulici, v Jičínské ulici a také u Intersparu,“ uvedl týdeník. Odboráři se na demonstraci shodli už v kvvětnu na zasedání Českomoravské konfederace odborových svazů. „Tato škrtforma ukrývá řadu opatření, která poškodí hlavně lidi s nízkými příjmy, důchodce a naopak zvýší příjmy pro nejbohatší zaměstnance i firmy,“ varuje šéf ČMKOS Milan Štěch. Podle něho je škrtforma natolik závažná, že kdyby o tom lidé věděli, kapacita Václavského náměstí by nestačila.

Naopak podle pravice a ekonomů je každá reforma lepší, než žádná, protože stav veřejných financí je potřeba urychleně řešit. Navrhovaná reforma navíc prošla ve čtvrtek prvním čtením ve sněmovně.