Zloději v Mladé Boleslavi si tentokrát vyhlédli opravdu velkou rybu! Okradli šéfa škodováckých odborářů a zároveň člena dozorčí rady Škody Auto Jaroslava Povšíka. Předseda organizace, která sdružuje tisíce zaměstnanců automobilky, přišel o tisíce korun!

Vše se odehrálo během neděle na Povšíkově pozemku u jeho domu v mladoboleslavské Jiráskově ulici. „Uklízel jsem nějaké věci ze zahrady, takže všude byly různé věci a když jsem vystoupil z auta, zapomněl jsem na jednom sloupku u domu odloženou černou tašku,“ řekl exkluzivně Deníku Jaroslav Povšík. Jak se nám podařilo zjistit, zlodějem byl zřejmě amatér, který z příruční tašky pouze vyndal peníze a mobilní telefon.

„Ukradl mi sedm tisíc korun, které jsem měl mimořádně u sebe. Několikrát jsem si říkal, abych si peníze z peněženky doma vyndal, ale bohužel jsem to nestihl,“ uvedl Povšík. Zbytek věcí zloděj rozházel poblíž administrativního centra Škody Auto. Ležely tam i doklady, které byly kvůli dešti rozmáčené. Naštěstí si jich druhý den všiml muž, který tudy šel na procházku se psem. Nález nahlásil policii.

„Velice mi to pomohlo, protože bych si musel vyřizovat mnoho nových dokladů, včetně průkazů ke vstupu do Škody Auto, platební karty a podobně,“ řekl Povšík s tím, že společně se svou manželkou nálezce dokladů hodlá navštívit a přinést mu dárkový koš.

Po zloději nyní pátrají policisté. „Vzhledem k probíhajícímu šetření zatím nemůžeme sdělovat podrobnosti,“ uvedl mladoboleslavský policista Ladislav Beneš.