ON-LINE ke koronaviru ZDE

„Podařilo se nám sehnat dostatek dezinfekčního prostředku i vhodných nádob, a tak můžeme do každé ze zhruba 22 tisíc domácností dodat 0,5 litru dezinfekce,“ uvedl primátor města Raduan Nwelati. Doplnil také, že distribuovat se bude ve středu od 13 do 18 hodin, ve čtvrtek a v pátek pak od 8 do 18 hodin. V první fázi každá rodina dostane půllitrovou lahvičku.

„Lidé se skutečně nemusí bát, máme dostatek prostředku pro všechny Mladoboleslaváky. Navíc jsme vypracovali systém, který umožňuje, že si lidé mohou vyzvednout tento prostředek na kterémkoliv z výdejních míst. Nemusí tak tudíž činit nezbytně u svého bydliště, ale například cestou do práce,“ dodal náměstek primátora Daniel Marek, který se svým týmem na plánu distribuce pracoval. Člověk se prokáže občanským průkazem a na základě trvalého bydliště mu bude dezinfekce vydána.

Každé ze sedmadvaceti stanovišť bude vybaveno mobilním telefonem a notebookem se sdíleným seznamem domácností, čímž se vyloučí možnost, že by někdo chtěl systém obejít a získat dezinfekci vícekrát.

„Distribuovat se bude v devatenácti našich zařízeních, ať už jde o školy, školky, bazén, divadlo a tak dále. Bude k tomu využito ještě osm stánků, které znají lidé z adventních trhů a dalších akcí města,“ dodal Daniel Marek.

Lidé by se na výdejních místa neměli nahrnout všichni najednou, ale chodit průběžně. Lahvičky pak město radí nevyhazovat, počítá se s jejich opětovným naplňováním.

Seznam výdejních míst:
ZŠ Debř, vchod do školy
6. ZŠ, vchod do školy
8. ZŠ, vchod do školy
9. ZŠ, vchod do školy
MŠ Čtyřlístek - areál zahrady
MŠ Čejetice - areál zahrady
MŠ Michalovice, vchod do školky
MŠ Sahara, areál zahrady
Sokolovna Debř, vchod do budovy
Zbrojnice JSDH Podlázky - stará hasičárna
Modrá Hvězda - z boku
Sportovní hala (u Kauflandu), vchod dio budovy
Penzion v ulici u Penzionu - altánek (mezi)
Městské divadlo, vchod do budovy
Dům kultury - hlavní vchod
Garáže u budovy magistrátu
Ubytovna Čejetičky - ve vratech
Městský bazén, vchod do objektu
Klubovna Bezděčín
Jemníky - bývalá restaurace u Netopýra
Náměstí Republiky - u sousoší
U finančního úřadu
U Bondy centra - u zábradlí (trať)
U VaKu - Bezručova ul. za Vakem
Dubce (prodejna motorek)
Belveder (u Leteckého muzea Metoděje Vlacha)
Chrást - za 2. kalem

Zdroj: www.mb-net.cz

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in