Nejnižší možný věk na okrese reprezentují čtyři osmnáctiletí. Na druhé straně pak stojí dva šestaosmdesátiletí. Nejmladší a nejstarší potencionální zastupitele tak dělí celých 68 let. Jedním z těch nejstarších je Vlastimil Hrůša, kterého najdete na třicátém místě kandidátky ANO 2011 + Volba pro Mladou Boleslav. Jeho kandidatura je prý v první řadě deklarací podpory těm, jichž si váží a s nimiž názorově souzní. Od vlastního angažmá jako takového si ale zázraky ani neslibuje.

„Nevstupuji do politiky z nějaké radosti z takzvaného politikaření. Ostatně si myslím, že ani žádný závratný počet hlasů nezískám, ačkoliv mne překvapilo, že při minulých volbách se našlo i dost lidí, kteří mi hlas dali,“ uvedl šestaosmdesátiletý kandidát a podotkl, že svou kandidaturou vlastně vyjadřuje podporu partě lidí, o nichž věří, že pro město skutečně dělají to nejlepší napříč obory. „Nejde tak ani v podstatě o mou osobu, ale jsem rád, že mne zvou k účasti mezi sebe,“ poznamenal.

O Zelené Benátky bude ve třetím největším městě okresu usilovat další nejstarší kandidátka - Jaroslava Pospíšilová. Ta říká, že věk není překážkou, pokud se člověk cítí mladě.

Jaroslava Pospíšilová v Benátkách prožila celý život. „Měla jsem také možnost srovnávat podmínky k důstojnému životu starších lidí zdravotní a sociální služby jsou pro mne velkým tématem. Přála bych si jejich neustálé zlepšování,“ podotkla.

Na opačném konci věkového rozpětí se nachází čtveřice kandidátů osmnáctiletých. Stranu jednoho muže představuje v obci Neveklovice Alexandr Jerechinský, který kandiduje sám za sebe. V Bradleci kandiduje za Občany pro Bradlec čerstvě plnoletý Adam Bulíř. V Bělé pod Bezdězem je v Hnutí nezávislých občanů Jakub Folprecht. Posledním z nejmladších je pak Jan Horák, kandidující za kosmonoskou ČSSD. Ten se domnívá, že současnému složení zastupitelstva, v němž převažují lidé generací starších, by mohla prospět i názorová perspektiva mládí. „Je určitě dobré nechat zaznít i mladší hlasy. Věk nemusí být na škodu, naopak může vnést do diskuse i nové podněty,“ naznačil motivaci své kandidatury mladík. Jeho prioritou, pokud by se do zastupitelstva dostal, by bylo zřízení nové tělocvičny pro kosmonoskou základní školu. „Ta stávající podle mne již dávno nevyhovuje. Škola si zaslouží novou, o což bych se zasazoval,“ dodal mladý kandidát.

close Mládežníci versus senioři info Zdroj: DENÍK zoom_in