Už páteční podvečer určitě zláká příznivce historie létání. Od 17. hodiny nabídne Letecké muzeum Metoděje Vlacha ukázky muzejních exponátů ve vzduchu.

Pro ty, kteří také rádi koukají vzhůru, avšak vzhlížejí mnohem výš a dál, je od páteční 19. hodiny určeno setkání na mladoboleslavské hvězdárně. O čem bude řeč, napovídá název programu: Astronomické události (p)o prázdninách – dojde na shrnutí toho, co zajímavého se v astronomii odehrálo, i na úkazy, na něž se lze těšit.

V sobotu od osmé ranní bude kynologický areál na Krásné louce patřit výstavě teriérů, od deváté hodiny začínají na Staroměstském náměstí bleší trhy. Od desáté dopolední do desáté večer se na městském stadionu koná Boleslavský Food Festival, což je jedna z akcí, jež Charousková obzvlášť doporučuje. Návštěvníci se mohou těšit na festival mezinárodní kuchyně, stylové food trucky, ale i na doprovodný program včetně hudby, soutěží a divadla pro děti. Od 11. do 17. hodiny se lze také vydat na hrad, kde se koná přehlídka historických řemesel.

Na výběr mají v sobotu odpoledne také příznivci vrcholového florbalu: od 14 hodin začíná v nové sportovní hale u 5. ZŠ 1. kolo ženské florbalové extraligy, kdy FAMB hostí FAT Pipe Chodov – a od 18. hodiny se v rámci 1. kola florbalové superligy střetnou v městské sportovní hale celky Florbal MB a FBC Liberec.

Neděle nabídne od osmé hodiny pokračování klubové výstavy teriérů v kynologickém areálu na Krásné louce – s představením plemen Yorkshire a Boston. Odpoledne hostí od 14 do 18 hodin lesopark Štěpánka rodinné sportovní hry – a jde o další akci, jejíž návštěvu Charousková obzvlášť doporučuje. Louka před městským bazénem bude patřit rozmanitým pohybovým aktivitám, které si lze vyzkoušet, ale i zahradním a společenským hrám.

Od nedělní 16. hodiny se v areálu Leteckého muzea Metoděje Vlacha bude hrát a zpívat: v rámci Saloonu v modrém – Open Air Festivalu vystoupí Barbecue, Flastr a Modrotisk; chybět nebudou ani letecké ukázky. Shodně ve stejném čase nabídne nedělní odpoledne také špičkový fotbal a hokej: ve Ško-Energo aréně se hraje 2. kolo hokejové extraligy (BK MB – HC Dynamo Pardubice) a na fotbalovém stadionu 7. kolo Fortuna ligy (FK MB – SK Sigma Olomouc).