„Jsem velmi rád, že se nám podařilo v Mladé Boleslavi vrátit očkovací centrum do větších prostor. Klaudiánova nemocnice tak může uspokojit poptávku po očkování, které se nyní ukazuje jako nejefektivnější v boji proti pandemii covidu,“ řekl Pavel Pavlík, radní pro oblast zdravotnictví Středočeského kraje.

Očkovací centrum Klaudiánovy nemocnice sídlilo od konce srpna v Domě s pečovatelskou službou v Havlíčkově ulici. Zdejší prostory umožňují denně odbavit maximálně 400 lidí. Zájem o očkování je ale mnohonásobně větší, což dokazují dny, kdy mohli lidé přijít bez objednání. Dočasný návrat očkovacího centra do hlavního sálu domu kultury umožní denně naočkovat až 1 500 lidí.

Očkovací centrum bude v provozu každý den od 7 do 11 a od 12 do 16 hodin pro předem objednané. Pro neobjednané platí provoz od 9 do 11 a od 13 do 15 hodin. Očkuje se látkou Pfizer nebo Johnson. Zájemci o druhou dávku Moderny si musí vakcínu zarezervovat na emailu vakcinace@onmb.cz, třetí dávky se pak objednávají online přes systém https://registrace.mzcr.cz/ nebo https://crs.uzis.cz/. První dávky Moderny se v tomto očkovacím centru nepodávají.

Klaudiánova nemocnice provozuje kromě očkovacího centra v Mladé Boleslavi také očkovací centrum v Mnichově Hradišti. Jeho provoz se nemění.