Aby se zastupitelé i architekti lépe zorientovali a lépe dokázali stanovit priority, uspořádali veřejné setkání s obyvateli sídliště Jaselská, kde každý mohl vyjádřit svůj názor a sdělit, co v současnosti považuje v panelákové zástavbě za největší problém.

Asi jako nejhorší vidí místní nedostatek parkovacích míst, ale problémy působí i neukáznění řidiči, kteří si komunikaci občas pletou se závodní dráhou. Paní Jarmila z ulice Víta Nejedlého, jež je součástí sídliště, dokonce tvrdí, že situace je tak špatná, že někteří šoféři ani nevědí, kde silnice končí. „Jezdí nám běžně přes rohožku. Vchod domu je totiž přímo do silnice. Není tady žádný chodník ani záhonek. Máme strach, že nás tady jednou něco porazí," stěžuje si obyvatelka prostředního paneláku a dodává, že se záležitost snažila několikrát řešit. „Byla jsem kvůli tomu na městském úřadě i policii. Dokonce je o tom sepsán záznam, ale doteď se nic nestalo," posteskla si. A auta jezdící přes rohožku potvrzuje i její soused Jaroslav Čermák. „My na kraji to máme ještě dobrý. Jsou tam umístěné sloupky, ale prostřední vchod je vskutku nebezpečný. Je to jednosměrná ulici a s rychlostí si tu hlavu nikdo neláme," kroutí hlavou muž.

Starosta přiznává, že řešení vchodu do paneláku není v této ulici šťastné. „Ano, opravdu tam chybí chodník nebo alespoň záhonek. Je tam ale prudká zatáčka, která se rychle projet nedá. Nicméně jsem o problému už hovořil s městskou policií, která zde posílí hlídky. Pokud by nedošlo ke zlepšení, dalo by se uvažovat o umístění například sklápěcího sloupku," ujistil Lochman.

Mezi další věci, které obyvatele trápí, pak jednoznačně patří nedostatek košů a kontejnerů na tříděný odpad, ale také stav komunikací a chodníků. Například komunikace mezi ulicí Víta Nejedlého a V Cestkách podél garáží je dle místních v naprosto havarijním stavu.

Obyvatelé také město upozornili na místo u kotelny, které považují za nebezpečné. „Často se tam schází zdejší mládež, je tam velký nepořádek a místo je snadno přístupné i dětem, které tam mohou snadno přijít k úrazu," upozorňuje jeden z místních.

Do budoucna by si usedlíci přáli, aby například došlo k vybudování multifunkčního hřiště a na sídlišti bylo umístěno více herních prvků pro děti. Nezapomíná se ovšem ani na seniory nebo pejskaře. „Bylo by hezké, kdyby tu vyrostlo něco jako senior park, kde by se mohli scházet starší lidé. Také bych uvítal park pro agility, kde by se mohli psi volně proběhnout a pohrát," prozradil své přání další z občanů.