Za jejich podáním stojí členové místní strany Za Neveklovice krásnější, která v loňských volbách získala v zastupitelstvu obce jediný mandát.
Už za týden, v pondělí 22. srpna se má na zasedání obecního zastupitelstva projednávat žádost neveklovických občanů, kteří dokonce žádají o odstoupení Škodové ze zastupitelstva.

Série trestních oznámení

První z trestních oznámení se týkalo neskartovaných osobních údajů, které byly nalezeny u kontejnerů. Následovala obvinění ze špatně vedené dokumentace na obecním úřadu. Do obce byla dokonce poslána kontrola Ministerstva vnitra. Ta sice shledala nedostatky a nařídila jejich nápravu, ale doslova křížovou výpravu proti samotné místostarostce nezastavila.

Kam se poděly peníze?

„V polovině července jsme podali trestní oznámení na Lenku Škodovou kvůli podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby na oddělení hospodářské kriminality. Jde o to, že v Neveklovicích bylo za jejího starostování v období od dubna 2004 do prosince 2006 vytěženo 802 plnometrů dřeva zhruba za milion sto tisíc korun. Dosud není jasné, kolik bylo za toto dřevo dáno do obecní pokladny. Chybí dokumentace i faktury,“ říká zastupitel Za Neveklovice krásnější Vlastimil Mráz. Své tvrzení má podložené záznamy z lesní hospodářské knihy.
Místostarostka se k celé věci odmítá vyjadřovat, zvlášť když je v šetření. Současný starosta Petr Hladík krčí nad celou situací rameny. Dřevo prý bylo prodáno za sto tisíc, tedy mnohonásobně pod cenou, ale není o detailech celé transakce zpraven.
„Myslíme si, že Neveklovice byly okleštěny o stovky tisíc korun, které mohly být efektivně vynaloženy do opravy obecních cest, nebo například do přestavby obecní stodoly na budovu obecního úřadu. Zastupitelstvo se tady totiž už léta schází v chátrající stavební buňce. Je to nedůstojný prostor,“ míní Mráz.
Jak nakonec neveklovická obecní bitva dopadne, se dozvíme po jednání zastupitelstva.
Pokud se ale neprokáže současné místostarostce vina, musí počítat členové Za Neveklovice krásnější s tím, že by i na ně mohlo být podáno trestní oznámení, tentokrát za poškozování dobrého jména.