Čerstvá zelenina, výběr z několika desítek druhů jogurtů všech možných příchutí, zákusky, ale i mnoho dalšího spotřebního zboží. Tak právě na tomhle zboží si lidé v Bělé často musí nechat zajít chuť. Teď ale chtějí společnými silami říct jednou provždy dost!

Obyvatelé města proto začali sepisovat petici, díky níž by se chtěli výstavby supermarketu dočkat. Podle starostky Bělé Daniely Pastorkové jde o složitou situaci. „V minulosti jsme neměli možnost firmě nabídnout pozemky, kde by mohla supermarket postavit,“ řekla bělská starostka. Vhodné pozemky prý nejsou ani teď.

Dosud se také vedení města nesetkalo s žádnou nabídkou ze strany některého ze supermarketů.

Zatím tak lidem nezbývá nic jiného, než za nákupy jezdit do vzdálenějších míst, třeba až do Mladé Boleslavi. „Lidé, kteří tam pracují, si většinou nakoupí při cestě z práce. Ti, co tady pracují a bydlí, si ale mohou dojet nakoupit tak většinou jen o víkendu,“ říká jedna z obyvatelek města.

Právě této ženě se také stalo to, že si při pravidelném nákupu koupila několik dní prošlé mléko. „Stalo se mi to už několikrát a co jsem slyšela, tak prý nejsem sama,“ uvedla nespokojená obyvatelka Bělé.

Iniciátoři petice také srovnávají Bělou s jinými stejně velkými městy, kde supermarkety jsou. V petici a zároveň také dopisu adresovaném Městského úřadu v Bělé se tak mimo jiné píše, že okolní srovnatelná města – Doksy a Mimoň – mají dnes již dokonce po dvou takových velkoprodejnách. Podle autorů petice lze tedy předpokládat, že by alespoň jedna z nich prosperovala také v Bělé.

Peticí občanů se město bude zabývat. Podle starostky dříve ale platilo, že si právě tyto obchodní řetězce mapovaly vhodná místa k výstavbě. Města ale musela být pro supermarkety výhodná. „Podle mě jsme zatím pro tyto supermarkety nebyli zajímaví,“ myslí si starostka Pastorková.

Na nedostatek supermarketů, ale i jiných prodejen, upozornil Deník přibližně před rokem. „Chybí tady velký obchodní dům, kde by byly pohromadě jak potraviny, tak i například oblečení,“ uvedla studentka Monika Halešová.