První písemná zmínka o obci Obruby se totiž datuje o šest set pět let zpátky. „Oslavy obce se budou konat tuto sobotu dvacátého července od deseti hodin. Počítám, že bychom končili asi dvě hodiny po půlnoci," prozradil starosta obce Miroslav Dufek.

Sraz všech je u obecního úřadu, a první kroky budou směřovat na křižovatku na Všeborsku, kde starý pokácený ořech bude nahrazen novým stromem. „Traduje se, že první ořech zasadily děti ze školy na Všeborsku se svým tehdejším učitelem Vojtíškem. 

Na stejném místě teď, podle přání většiny občanů obce, bude zasazen ořech nový. Navíc ale k jeho kořenům vložíme tubus – časovou kapsli, jež vyrobí  jedna z místních firem, a do ní umístíme informace z historie," doplnil k začátku akce starosta.

A protože obec na přípravě oslav spolupracuje také s místním fotbalovým klubem, bude součástí oslav i fotbalové utkání, které jistě ocení  fotbaloví fanoušci, a to i ti dříve narození. Mezi sebou si totiž zahrají místní fotbalisté proti Internacionálům ČR.

„Na hřišti tak budou k vidění fotbalové hvězdy jako Lokvenc Macho, Rada, nebo Štambacher a spousta dalších," zmínil některá ze slavných jmen Dufek.

Součástí obecních oslav se stane také místní „plátek". Obec totiž vydává čtvrtletní Zpravodaj. Po těchto oslavách bude vydáno speciální číslo, které bude ohlédnutím za obecní slávou.

„Velkým obecním pomocníkem  je náš kronikář Josef Tomeček, který píše do naší kroniky, ale je také redaktorem obecního plátku, a za to mu patří dík," podotkl obrubský starosta Miroslav Dufek závěrem.

Místní kronikář se nyní těší na zcela novou kroniku, již třetí v pořadí. Kronika je vyráběná na zakázku, ručně a obec za ni zaplatila devět tisíc korun.