„Dvacet let existence už je jistě solidním důkazem toho, že je v Mladé Boleslavi dostatek aktivních seniorů, kteří na sobě chtějí pracovat a jsou otevřeni novým znalostem bez ohledu na to, jaký rok narození mají napsaný v občance," řekl rektor.

Univerzita 3. věku a volného času seniorů vznikla v Mladé Boleslavi v roce 2003 a její zvláštností je, že není součástí žádné z vysokých škol, ale její existenci za podpory města a studentů samotných zajišťuje společnost Služby a školení MB.

Práce na nových centrálních laboratořích v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi.
Foto: V nemocnici vzniká centrální laboratoř. Vzorky pojedou potrubní poštou

„To vše svědčí o svébytnosti Mladoboleslavské univerzity 3. věku a volného času seniorů, což dokládá nejen zájem seniorů o studium a další doplňující programy, ale také zájem některých vysokých škol o spolupráci s naší univerzitou," uvedl člen akademické rady Ivo Rašín.

V letošním roce nabízí univerzita seniorům deset studijních programů. Kromě oblíbených oborů, zaměřených na historii světovou, evropskou i regionální, a také na cestování, si na své opět přijdou i umělecky zaměřené duše, pro něž je připraven program Malba, kresba a jiné výtvarné techniky. Úplnou novinkou je pak program Senior novinářem, který nechá účastníky nahlédnout pod pokličku žurnalistického řemesla.