Uvnitř nového areálu byly demontovány podpěry betonového stropu, je tak znatelný budoucí prostor nové kuchyně, která se bude nacházet právě v budově mezi parkovacím domem a internou. V budově interny ve stejné výškové úrovni bude umístěna zaměstnanecká jídelna. „Tím bude efektivně využit volný prostor v budově interny z roku 2013,“ uvedla mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Náklady na stavbu budou téměř 60 milionů korun, na vybavení dalších zhruba 70 milionů. Konečná cena bude stanovena podle výsledku veřejné zakázky. Nemocnice projekt financuje ze svých zdrojů. Důvodem stavby nového stravovacího provozu je fakt, že stávající budova i technologické vybavení jsou už zastaralé a nevyhovují současným potřebám nemocnice. Nový provoz je navržen se zelenou střechou, kde bude parčík vybízející k odpočinku.

Součástí nové kuchyně bude tabletová linka, jejíž instalace ve stávající kuchyni z důvodu nedostatečného prostoru a technického vybavení není možná. Při využití tabletového systému bude strava v kuchyni pod dohledem nutriční specialistky rozdělena do tabletu podle typu diety a transportována na jednotlivá oddělení nemocnice v tabletových kontejnerech.

V současné době je budova s kuchyní nejstarším objektem v areálu nemocnice. „Gastrovybavení i přes svou funkčnost neumožňuje přípravu pokrmů podle aktuálních trendů, jako jsou vaření v páře, nízkoteplotní, tlakové nebo noční vaření. Vnitřní rozvody jsou na hraně životnosti a vyžadovaly by kompletní rekonstrukci,“ vysvětlila mluvčí nemocnice.

Výdej jídel pro zaměstnance je navíc zcela mimo tuto budovu a z důvodu nedostatečné kapacity stávající kuchyně je zajišťován externí firmou. Současné prostory zaměstnanecké jídelny, která se nachází v suterénu pavilonu gynekologie, nevyhovují kapacitně a nenaplňují současné hygienické standardy stravování zaměstnanců.

Vybudováním moderního gastroprovozu dojde k úsporám při provozu a díky použití nových technologií i trendů také ke zkvalitnění připravované stravy.