Stalo se to v úterý 12. října před pátou odpolední a tamní hasiči nejprve povolali bagr, s jehož pomocí se snažili zvířeti uvolnit cestu ven. Marně. Právě záběry z mladoboleslavské kamery výrazně napomohly tomu, že devítihodinové úsilí nakonec bylo úspěšné a pes se doslal na svobodu v pořádku; majitelce ho hasiči předali nezraněného, byl pouze trochu ušpiněný a žíznivý.

Kamera prozradila, kde přesně se zvíře nachází a jakým způsobem se zaklínilo, což hasičům napovědělo, kde a jak kopat. I tak práce nejen s lopatami, ale i s bouracím kladivem byla fuška s nejistým výsledkem; hasiči dokonce zvažovali, že to za chladné a deštivé noci zabalí a na místo se znovu vrátí po rozednění. Nakonec se podařilo uspět dvě hodiny po půlnoci.

Kameru, které umí nahlédnout do štěrbiny, využili středočeští hasiči v minulosti třeba i při záchraně kočky, která loni v září v centru Kladna spadla do úzké škvíry mezi dvěma domy v tamější Ctiborově ulici. Když při její záchraně neuspěli strážníci s odchytovou tyčí ani hasiči s lany, došlo právě na štěrbinovou kameru.

Skrz zeď obchodu s potřebami pro modeláře v jednom z domů nejprve hasiči navrtali malou sondu, aby mohli zvíře v nesnázích obhlédnout – a pak už měli jasno, kde přesně do zdi provrtat větší otvor. Tříhodinová akce byla úspěšná.