„Bohužel nás teď trošku zastavilo počasí, protože prší a je zima, takže otevřeme až v květnu. Ale jsem spokojen, je to první část z věcí, které zde chceme zrealizovat. Těším se, až to tady celé bude fungovat, protože lidí, kteří se sem chodí projít z blízkého sídliště, je opravdu hodně," uvedl náměstek primátora Jiří Bouška při prohlídce stavby spolu s iniciátorem projektu a předsedou komise rady města pro rozvoj města a volnočasových aktivit Štěpánem Neumanem.

Pumptrack v Betonárce Radouč staví švýcarská firma s českým zastoupením Velosolutions.

V areálu betonárky vznikne také betonový skatepark, který bude rozdělen na dvě části – zastřešenou dětskou část se skateboardovým poolem (bazénem) a venkovní část, jejíž betonové překážky budou připomínat ulici, tedy místo, odkud skateboarding vzešel.

Projekt dále počítá s venkovní posilovnou, dětskými hřišti a zastřešeným zázemím se šatnami, terasou a případným občerstvením. Zachována bude i stávající dráha pro RC modely, přičemž dojde k její modernizaci, aby splňovala podmínky pro pořádání oficiálních závodů.

Jak uvedl náměstek primátora Jiří Bouška, snahou města bude ještě letos přinejmenším zahájit a případně i dokončit výstavbu spodní části skateparku.

Další části areálu bude město budovat postupně i v dalším roce.

Volnočasový areál Betonárka Radouč chce město nabídnout nejen sportovcům, ale celým rodinám. Na volnočasový areál bude proto dále navazovat i plánovaná minizoo, která vznikne v bezprostředním sousedství betonárky. Lokalita tak má ambici stát se odpočinkovou zónou v severní části Mladé Boleslavi s návazností na rekreační využití přírodní památky Radouč.