Děti si užily především soutěže v útulném areálu za budovou bývalé školy. Jen v tu sobotu poprchávalo, a tak děti po soutěžích ihned zaujaly místa v malé společenské místnosti ve stejné budově. Tam se vrzy přidali i dospělí. Po vyhlášení dětských závodů a předání medailí zazněla hudba a tak si oslavy kromě dětí začali užívat i dospělí.

Starostou Sboru dobrovolných hasičů je Ladislav Macek. Ten ve svém proslovu popsal historii sboru a zastavil se i u doby, kdy byl žákem první třídy a nešťastnou náhodou podpálil část rodinného domu, kde bydlel. „Mám s hasiči zkušenost od útlého věku. A vím, že vlastně jsem hasičům za tuto nemilou epizodu dlužen,“ už s úsměvem vzpomněl Macek na tehdy dramatické chvíle.

Loukovští hasiči evidují šest desítek členů. „Bohužel nemáme soutěžní družstvo mládeže, které před časem skončilo. Dětí tu není dostatek. Soutěží tak jen dospělí,“ uvedl Macek a připomněl, že i tak se věnují hasiči činnosti pro mladé – pořádají například čarodějnice a mnoho dalších akcí. Macek si také pochvaluje spolupráci s obecním úřadem, který hasiče podporuje.

Hasičské oslavy byly skvělou příležitostí, aby si pamětníci zavzpomínali a popovídali si mezi sebou. I to je úkol dobrovolných hasičů.