Mistrovství světa v ledním hokeji je u konce. Český národní tým zlato neobhájil, přesto si však vydobyl respekt soupeřů a s prázdnou také ze Slovenska neodjížděl – po zdolání Rusů 7:4 si hokejisté na krk pověsili bronzové medaile.

Po vzoru Prahy, kde se na Staroměstském náměstí velkoplošné projekce závěrečných bojů hokejistů konají pravidelně, se letos k podobnému kroku odhodlala i Mladá Boleslav. Velkoplošná obrazovka i řada stánků s občerstvením vyrostla u morového sloupku, kde i přes poměrně chladné počasí sledovaly utkání českých reků desítky lidí.

Nechyběl mezi nimi ani primátor Raduan Nwelati, který v euforii dokonce po druhé třetině moderátorovi odpoledne slíbil, že porazíme-li Rusko, proběhne fontánou! „Nenecháte si ji ale vypnout?“ ujišťoval se spíkr. To první muž města popřel a po 60 minutách nervydrásajícího zápasu se skutečně mezi gejzíry proběhl.

Pokud se promítání velkých sportovních akcí na „Staromáku“ stane tradicí a budou-li naši sportovci podávat stále skvělé výkony, možná se nakonec dočkáme i peprnějších akcí. Co takhle nechat se inspirovat Discopříběhem, pane primátore?