Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O titul Vesnice roku nebojuje žádná obec z Boleslavska

Mladá Boleslav - Na začátku května vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj soutěž Vesnice roku 2016. Žádná z 251 přihlášených obcí však není z Mladoboleslavska

1.6.2016
SDÍLEJ:

Vesnice roku : Předávání ocenění se neslo ve slavnostním a přátelském duchu. Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Už jednadvacet let mohou obce z celé republiky bojovat o titul Vesnice roku. Přibližně před měsícem Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo seznam přihlášených obcí. A překvapivě, vesnice, které leží na Mladoboleslavsku byste tu hledali jen marně.

V minulých letech se do soutěže o zlatou, modrou, bílou či zelenou stuhu zapojili například v Bosni. Teď si ale dávají pauzu. „Myslím, si, že by bylo nyní dobré počkat na dobu, kdy vybudujeme něco, s čím se budeme moci úspěšně prezentovat," konstatovala starostka Hana Maudrová.

I tak by ale Boseň hodnotitelskou komisi měla čím zaujmout. Ta při „kontrolním dnu" sleduje obec ze všech stran jaký je v ní společenský život, jak pečují o krajinu, kulturní dědictví, jak rozvíjí práci s mládeží, podnikání a podobně.

„Myslím si, že lidé, kteří u nás bydlí, mají k sobě blízko, máme aktivní sportovce, dobrovolné hasiče, kteří se rovněž věnují mládeži a pořádáme i řadu společenských a kulturních klání," zhodnotila Hana Maudrová.

To Ingrid Podroužková, starostka Lipníku, už není tak pozitivní: „Obávám se, že v současné době není naše obec ničím výjimečná, abychom mohli v soutěži zaujmout," zdůvodnila, proč ani Lipník není mezi přihlášenými 251 obcemi. Jak ale dodala, o účasti uvažují. „Pokoušíme se dle plánu navýšit počet obyvatel a s tím spojenou veřejnou infrastrukturu, kulturní a společenské vyžití, opravy, rekonstrukce, revitalizace starých objektů, míst, ploch a podobně," vysvětlila starostka.

V regionu naposledy bodoval Hlavenec, který v roce 2011 získal zlatou stuhu, o dva roky později stejnou cenu obdržela i Čistá.

Autor: Lucie Růžková

Místo události:
1.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení