Zvířecími utečenci se to v pondělí v ulicích Mladé Boleslavi jen hemžilo. V ulici U Stadionu nalezl místní občan zatoulané malé koťátko. "Nalezené zvíře bylo od oznamovatele převzato a z důvodu, že se nepodařilo zjistit majitele, bylo kotě převezeno a umístěno v kotci na služebně městské policie," uvedl ředitel strážníků v Mladé Boleslavi Tomáš Kypta.

Telefonicky strážníci vyrozuměli odpovědnou osobu útulku pro kočky Bona, která se ještě ten den dostavila na služebnu, kde jí byl nalezenec předán.

V 19:05 hodin se na služebnu městské policie dostavil občan, který přinesl poraněnou poštolku, kterou nalezl v parku. "Operační důstojník poštolku převzal a umístil na služebně. V úterý bylo poraněné zvíře předáno sokolníkovi ze zookoutku při Domu dětí a mládeže v Jaselské ulici," uvedl dále ředitel městských strážníků.

V půl desáté večer dorazila na služebnu žena s nalezeným psíkem. Šlo o křížence čivavy, který se k paní připojil při venčení psa v Havlíčkově ulici. I tento pes byl umístěn na služebně městské policie, a pokud se nepřihlásí majitel, bude umístěn v útulku v Lysé nad Labem.

close zoom_in

Poraněného opeřence přinesl na služebnu městské policie muž, který zvíře našel v parku.
Foto: Městská policie Mladá Boleslav