Podle jeho vedoucího Aleše Macouna za všechno může špatná hygiena návštěvníků. „Faktor, na který lidé ukazují je vázaný chlor, ten vzniká působením našeho chloračního dezinfekčního činidla, to reaguje na špínu, která se do vody ovšem dostává z lidí,“ popsal vedoucí. Podle toho, kolik je vodě nečistoty pak zařízení v bazénu vypustí také množství dezinfekčního prostředku. „Máme léto, jsou velmi teplé dny, lidé se potí, chodí v kraťasech, v žabkách a podobně. V tu chvíli je o to důležitější aby se víc osprchovali, nežli vlezou do bazénu,“ pokračoval Macoun.

Každý návštěvník bazénu se před plaváním musí pořádně umýt mýdlem. Lidé mají podle vedoucího ale trochu jiný systém. Mají prý dojem, že přišli z domova čistí a vykoupou se v bazénu, pořádnou sprchu si potom dopřejí až při odchodu.

„To je ale nelogické. Voda do sprchy jde víceméně z bazénu, která je přečišťovaná, což je paradox. Ta voda je čistá, dezinfikovaná, ale je to čistě nesmyslná věc,“ vysvětlil vedoucí.

V teplých letních měsících také bazén otevírá o hodinu dříve, čímž se zkracuje doba, která je k dispozici na čištění. Zaměstnanci musí zintenzivnit například praní filtrů, nebo samotné čištění vody, aby ji připravili na ráno, kdy musí být čistá. 

Očistou procházejí také jímky, do kterých přitéká voda z bazénových žlábků, ty se obyčejně čistí jednou za měsíc, v létě dokonce jednou za čtrnáct dní.

„Lidé jsou více špinaví, například mají zanesenější nohy kvůli žabkám a více se potí, a myjí se stejně málo. Navíc jim nevadí, že v plavkách přijdou už sem. Jsou překvapení, když říkáme, že se musejí převlékat do plavek,“ dodal Macoun.

Do Boleslavského bazénu jsou povolené také trenkoplavky, jejich uživatel ale musí mít důkladně vyprázdněné kapsy, aby z nich něco nevyplavalo do vody, plavky také z bezpečnostních důvodů rozhodně nesmějí mít zip.

Možná už to nebude dlouho trvat a v Boleslavi bude k dispozici ještě další bazén, v budově Sokolovny, ve které právě plavecký bazén prochází rekonstrukcí. I on má spadat pod správu města.