Magistrát pro příští rok odhaduje částku na granty v rozpočtu ve výši milion a tři sta tisíc korun. Každý úspěšný projekt má šanci získat až padesát tisíc korun.

Podle mluvčí města Šárky Charouskové granty podpoří organizace, spolky a právnické i fyzické osoby v jejich aktivitách v oblasti volného času pro místní i návštěvníky Mladé Boleslavi.

„Novinkou je podávání žádostí on-line. To nepochybně ocení především žadatelé, kterým tím ušetříme cestu na úřad. Portál Grantys, který k tomu využijeme, navíc umožní snadnější způsob zpracování žádostí,“ vysvětlil náměstek primátora Daniel Marek.

Všechny žádosti tak zamíří na magistrát prostřednictvím portálu Grantys na webové adrese www.mb.grantys.cz. Žádosti lze podávat od začátku tohoto týdne až do 27. listopadu letošního roku. Je přitom nezbytné vyplnit všechny položky formuláře, aby byl systémem přijat.

V Mnichově Hradišti přijde čas na podávání žádostí o příspěvky z Dotačního programu později. „Program budeme otevírat v průběhu listopadu. Podávání žádostí pak bude možné až do konce roku,“ potvrdil místostarosta Jan Mareš. Další vlny žádostí o dotace pak budou ve městě následovat na jaře a v létě.

Dotační program je rozdělen do tří kategorií: sport, kultura a vzdělávací akce pro mládež.

„V tomto programu si fyzická osoba nebo organizace může požádat o grant na kulturní akce do výše až osmdesáti procent,“ připomněl Mareš. Navíc je možné ucházet se i o příspěvky na akce, které už proběhly. Takové žádosti však hodnotí komise a může být dále postoupena i radním nebo zastupitelům.

Další města v regionu nabídnou zájmovým organizacím i aktivním jednotlivcům podobnou příležitost, termíny podávání žádostí ale teprve stanoví.