Elektronická dražba Šmaku proběhla 1. června. Zúčastnil se jí jediný zájemce, který velkoryse pojatý objekt v centru města vydražil za vyvolávací cenu devět milionů korun. Na uhrazení částky měl dva měsíce.

„Všechny náležitosti proběhly a nyní již probíhá také převod," potvrdil Boleslavskému deníku Petr Bartoš z realitní společnosti Gaute, která dražbu organizovala. V katastru nemovitostí je na Šmak až do 5. září vyznačena plomba.

Nabyvatelem objektu v komplikovaném technickém stavu, jenž byl jedním z hlavních důvodů, proč se kosmonoští zastupitelé pro prodej rozhodli, je společnost Munhold lease s.r.o. založená v loňském roce. Firma, jejímž jednatelem je Jiří Šulc se zabývá zprostředkováním velkoobchodu či pronájmem a správou budov.

„Na budoucnost objektu se musíte zeptat nového majitele," konstatoval starosta Kosmonos Jiří Müller. „Jisté je to, že musí být využíván v souladu s platným územním plánem," dodal.

Boleslavskému deníku se podařilo jednatele společnosti Munhold lease včera zastihnout a zeptat se ho na podnikatelské záměry s jednou z kosmonoských dominant. „Ještě není nic rozhodnuté. Zatím nemáme ani žádný časový horizont," sdělil nám.

Přinejmenším v nejbližších týdnech tak bude objekt nadále zet prázdnotou. Další vývoj budeme samozřejmě sledovat.