V Mladé Boleslavi došlo k potyčce, která vyústila v tragédii. Vše se mělo stát před dnešní devátou hodinou ráno, kdy přijal dispečink linky 155 volání z bytu v Mladé Boleslavi, kde byli rozrušení lidé, kteří hlásili několik pobodaných a pořezaných osob, pád z okna a požár.

Dispečink záchranné služby na místo vyslal okamžitě sanitní vozy z Mladé Boleslavi a Mnichova Hradiště a vrtulníky letecké záchranné služby z Prahy a Liberce. Informoval o situaci také hasičký záchranný sbor a Policii ČR, jejichž vozy také vyrazily na místo.

Podle našich informací mělo jít o mladíka, který měl pobodat své rodiče a sestru a poté sám vyskočit ze sedmého patra panelového domu na Tř. Václava Klementa.

Záchranáři po příjezdu na místo skutečně nalezli na zemi před domem ležet muže, který po pádu z okna v sedmém patře utrpěl mnohočetná těžká zranění. Záchranáři u něj okamžitě zahájili resuscitaci, ale oživit se ho už nepodařilo. Lékař konstatoval smrt.

Další muž a dvě ženy utrpěli mnohočetné bodné rány v oblasti hrudníku a břicha a jejich stav byl vážný. Muž, který utrpěl nejtěžší zranění, byl uveden do umělého spánku, zaléčen a předán posádce pražské letecké záchranné služby, která jej transportovala do střešovické nemocnice v Praze. Jedna z žen byla po ošetření letecky transportována do Liberce a druhá sanitním vozem na urgentní příjem do Mladé Boleslavi.

Nikdo další na místě nebyl zraněn. Spekujuje se také, že člověk, který měl pobodat a skočit, se vrátil z výkonu trestu a byl amnestovaný. Tuto informaci ale jeho kamarádi vyvracejí.

Podle našich dalších zjištění je usmrceným devatenáctiletý mladík, podle všeho pobodal své rodiče, sedmčtyřicetiletého muže a pětačtyřicetiletou ženu, a taktéž svou pětadvacetiletou sestru.

Rodiče byli transportováni do nemocnic v Praze a Liberci, sestra byla dopravena do Klaudiánovy nemocnice v Boleslavi, kde měla být hned operována.

Jednalo se o rodinu původem ze Slovenska, s přechodným pobytem v České republice.

Na místě jsou už také kriminalisté ze Středočeského kraje.

NOVÉ INFO: Podle našich zjištění, mladík nebyl delší dobu doma, měl být pod vlivem návykových látek a po příchodu domů se strhla hádka, která vyústila v tragédii. Další informace pro vás nadále zjišťujeme.

Informace Boleslavskému deníku poskytl mluvčí Policie ČR v Mladé Boleslavi David Schön a Tereza Janečková, tisková mluvčí záchranky Středočeského kraje.